Jak v postfaktické době hledat cesty k našim blízkým?

Živý přenos začíná 14. 12. 2023 v 8:30.

Kromě sledování online můžete dorazit za námi také osobně. Rezervujte si místo.
Adresa: Magenta Experience Center, Praha (mapa)
Rezervovat místo

Vysílání jsou k dispozici pouze uživatelům s členstvím Inspire.
Zakoupit členství

Vyznat se ve světě je čím dál složitější. Musíme zpracovávat více a více informací, zvládat stále rychleji se měnící technologie a absorbovat čím dál více změn. Na to všechno využíváme “hardware”, který se vyvinul pro potřeby komunikace v malé skupině lidí, lov a sběr plodů. Zobrazit více…

I když se svět za posledních minimálně 5000 let rapidně proměnil, lidský druh zůstává v podstatě stejný.
Máme však jednu výhodu. Náš rozum je ohromně flexibilní, a tak díky schopnosti učit se jsme schopní se změnám v našem okolí přizpůsobovat. Zatímco dosud to bylo hlavně o schopnosti získat vědomosti a zručnosti, poslední roky kladou důraz na učení se nových oblastí – třídění informací, jejich vyhodnocování, komunikaci a spolupráci. Ale na to, abychom v nich rostli, si musíme nejdřív uklidit v hlavě.

Kdo je Martin Poliačik

Martin Poliačik patří mezi průkopníky akademické debaty na Slovensku. Kritickému myšlení, teorii argumentace a řečnictví se věnuje od roku 1996. Byl výkonným ředitelem Slovenské debatní asociace, učil na Montessori škole, 10 let byl aktivním slovenským a evropským politikem. Kurzy argumentace opírá o své dlouholeté zkušenosti. V Akademii kritického myšlení, kterou spoluzakládal, se dnes věnuje primárně konzultacím s individuálními klienty. V současnosti působí jako zástupce ředitelky kyjevské pobočky organizace GLOBSEC.

90 min | 14. 12. 2023 | Pořad: Brain&Breakfast