Jak v postfaktické době hledat cesty k našim blízkým?

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na toto vysílání navazuje praktické setkání, během kterého se můžete doptat na věci, které zazněly ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše témata.

Vyznat se ve světě je čím dál složitější. Musíme zpracovávat více a více informací, zvládat stále rychleji se měnící technologie a absorbovat čím dál více změn. Na to všechno využíváme “hardware”, který se vyvinul pro potřeby komunikace v malé skupině lidí, lov a sběr plodů. Zobrazit více…

I když se svět za posledních minimálně 5000 let rapidně proměnil, lidský druh zůstává v podstatě stejný.
Máme však jednu výhodu. Náš rozum je ohromně flexibilní, a tak díky schopnosti učit se jsme schopní se změnám v našem okolí přizpůsobovat. Zatímco dosud to bylo hlavně o schopnosti získat vědomosti a zručnosti, poslední roky kladou důraz na učení se nových oblastí – třídění informací, jejich vyhodnocování, komunikaci a spolupráci. Ale na to, abychom v nich rostli, si musíme nejdřív uklidit v hlavě.

Kdo je Martin Poliačik

Martin Poliačik patří mezi průkopníky akademické debaty na Slovensku. Kritickému myšlení, teorii argumentace a řečnictví se věnuje od roku 1996. Byl výkonným ředitelem Slovenské debatní asociace, učil na Montessori škole, 10 let byl aktivním slovenským a evropským politikem. Kurzy argumentace opírá o své dlouholeté zkušenosti. V Akademii kritického myšlení, kterou spoluzakládal, se dnes věnuje primárně konzultacím s individuálními klienty. V současnosti působí jako zástupce ředitelky kyjevské pobočky organizace GLOBSEC.

Jan Mašek

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství