Každý problém má řešení

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na toto vysílání navazuje praktické setkání, během kterého se můžete doptat na věci, které zazněly ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše témata.

Navazujeme na snídani Slepé skvrny s Danem Prokopem. V minulé snídani Dan popisoval problémy, kterým naše společnost čelí. Tentokrát se koukneme na jejich možná řešení a nebudeme se bavit o menších věcech než je vzdělávání, chudoba, exekuce a mnoho dalších celospolečenských výzev, kterým v současnosti čelíme. Zobrazit více…

Dan nám ale nenabídneme rychlá a populistická řešení, ale ta, která jsou ověřena dobrou praxí a hlavně daty.

Kdo je Daniel Prokop

Daniel Prokop je sociolog a zakladatel výzkumné organizace PAQ Research. Je členem NERV a také členem expertní skupiny pro tvorbu Strategie vzdělávání 2030. Působí na Fakultě sociálních věd UK, zaměřuje se na kvantitativní výzkum v oblastech vzdělávání, sociálních nerovností a chudoby, sociální politiky a sociální stratifikace.
V roce 2020 vydal knihu Slepé skvrny: o chudobě, vzdělávání, populismu a dalších výzvách české společnosti. Za seriál analytických článků o české společnosti „Úvod do praktické sociologie“ získal v roce 2016 Novinářskou cenu. Deset let působil ve výzkumné agentuře Median, z toho tři roky v jejím vedení.

Jan Mašek

134 min | 21. 3. 2024 | Pořad: Brain&Breakfast

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství