Jak může AI pomoci v současné krizi duševního zdraví?

Živý přenos začíná 22. 8. 2024 v 8:30.

Kromě sledování online můžete dorazit za námi také osobně. Rezervujte si místo.
Adresa: Magenta Experience Center, Praha (mapa)
Rezervovat místo

Vysílání jsou k dispozici pouze uživatelům s členstvím Inspire.
Zakoupit členství

Západní civilizace se v posledních letech potýká s prohlubující se krizí duševního zdraví. Projevuje se jak u mladých lidí (GenZ) zejména v extrémním nárůstu počtu sebevražd, sebepoškozování, depresí či úzkostí, tak i celopopulačně ve formě pandemie rozkladu funkčních modelů světa a jejich náhradou za nejrůznější konspirační teorie, antisociální chování a polarizací ve všech dimenzích společnosti. Zobrazit více…

Jaká je příčina těchto problémů, jakou roli v nich hrají sociální sítě, AI i probíhající kognitivní a hybridní válka? Můžeme AI využít k postupnému zlepšování situace a budování dlouhodobé technologické ochrany naší mysli?

Kdo je Jan Romportl

Jan Romportl je expert na umělou inteligenci, zakladatel startupu Elin.ai, konzultant a technologický partner ve společnosti Presto Ventures. V minulosti založil a do půlky roku 2022 také vedl Dataclair.ai – Centrum umělé inteligence v PPF a O2 Czech Republic.
Za pomoci umělé inteligence řeší palčivé problémy v oblasti duševního zdraví a online světa. Má letité zkušenosti s univerzitním výzkumem a výukou AI, interakcí člověka a stroje, řečových technologií a filozofie na Západočeské univerzitě v Plzni. Ve volném čase běhá, dělá taekwondo, potápí se a je soukromým pilotem. Také nadšeně sbírá historické počítače Atari.

Jan Mašek

90 min | 22. 8. 2024 | Pořad: Brain&Breakfast

Kompetence: Inspirování, Kritické myšlení, Sebereflexe, Udržitelnost