První pomoc aneb BOZP život nezachrání

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na toto vysílání navazuje praktické setkání, během kterého se můžete doptat na věci, které zazněly ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše témata.

Co myslíte, je lepší si krizovou situaci nacvičit v klidu a bezpečném prostředí nebo ji rovnou zažít bez přípravy? Taky jste už stokrát viděli e-learningovou instruktáž? Nebo už u vás v organizaci byl někdo, kdo Vám o první pomoci povídal? A měl/a s sebou dokonce i gumovou Andulu? Zobrazit více…

Je to pro Vás i tak otrava, kterou každý rok absolvujete jen pro podpis a splnění BOZP, ale na skutečnou krizi Vás nepřipraví? Jde to dělat i jinak. Co si třeba prostřednictvím principů zážitkové pedagogiky odnést maximum informací? Co kdybychom lidi v našich organizacích připravili poskytnout první pomoc tak, aby to v krizové situaci skutečně zvládli?
O první pomoci bude povídat Ondřej Koudela, zakladatel PrPom a možná nezůstane jen u povídání 😉

Kdo je Ondřej Koudela

Ondřej Koudela vystudoval záchranářství a sociologii. Zároveň se stal lektorem zážitkové pedagogiky a v této oblasti se rozvíjel v několika různých firmách. V letech 2009 až 2013 pracoval na pozici resuscitační sestry na Klinice anesteziologie a resuscitace ve FN Motol. Pracoval také jako plavčík, lektor podnikatelských dovedností, barman nebo taxikář. Od roku 2013 se rozvíjí také pomocí mírumilovného bojového umění aikidó. Své dva koníčky — zdravovědu a zážitkovou pedagogiku — spojil dohromady v roce 2012 a založil PrPom.
Od roku 2020 je členem Aktivních záloh Armády ČR. V čele PrPom se věnuje výuce první pomoci zážitkem, rozvíjí tým více než 40 mladých lektorů a snaží se kultivovat výuku první pomoci v ČR. PrPom má na svědomí také řadu osvětových projektů, mezi jinými např. Mýty o první pomoci, Chytrou autolékárničku, NEBOJ se pomoci!, výzkum kvality výuky první pomoci v autoškolách či první český podcast o první pomoci s názvem “Zapadlej jazyk”

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství