Homo digitus – člověčenství v další dekádě

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na toto vysílání navazuje praktické setkání, během kterého se můžete doptat na věci, které zazněly ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše témata.

Snažíme se držet krok s AI a připravujeme se na budoucnost jedniček a nul. Do rozvoje AI a svých nových digi skillů investujeme tolik energie, že občas zapomínáme updatovat a připravovat náš duševní prostor a mentální zdraví. Společně se zastavíme a podíváme se na dnešní svět z jiné strany. Zobrazit více…

Nebudeme se bavit o digitálních technologiích, ale o tom jak udržet svou duši vyživenou i v digitální době a o základních kořenech „člověčenství“ v době AI.

Kdo je Karolína Presová

Karolína Presová během svých studií sociologie a médií odjela pracovně na dva roky do Asie, kde začala pozorovat negativní vlivy digitálních technologií na mentální zdraví dětí a dospívajících. I proto v Česku hned po návratu založila a budovala úspěšnou neziskovku Replug me, která se negativním vlivům digitálního světa na  děti a dospělé věnuje již několik let, včetně výzkumu. Jako jedna z prvních se u nás začala problematikou digitálního wellbeingu zabývat v praxi jak ve školách, tak ve firmách. I díky tomu získala řadu ocenění za sociální inovace a společenskou odpovědnost a Forbes ji zařadil do svého žebříčku 30 pod 30. Aktuálně si užívá pomalejší životní tempo v přírodě a mateřskou roli. Profesně se zaměřuje na rozvoj AI a jejího dopadu na duši a vývoj člověka. Individuálně se jako konzultantka věnuje klientům, kterým uspěchaná digitální doba už přerostla přes hlavu, a chtějí se ponořit více do sebe.

Jan Mašek

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství