Vím, jak zajistit, aby se z lidí stávali lídři

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Jak to udělat, aby v naší firmě byli lídři, za kterými ostatní lidé rádi jdou a následují je? A jak takové prostředí nadesignovat? To by byla parádička, protože by se zcela jistě zvýšila celková produktivita, angažovanost a zájem zaměstnanců o firmu. Pokud chcete znát odpovědi na tyto otázky, tak si pusťte první díl pořadu Vím, jak… Zobrazit více…

Čekat můžete zpověď 3 živých lídrů, 1 rozhovor s průvodcem, kapku teorie a moje poetické čtení z jedné vskutku provokativní knihy, která by vám neměla uniknout.

Proč vysílání sledovat?

  • Dostanete velmi hutných 4 x 5 minut s prakticky fungujícími tipy a esenciálním know-how od lidí, kteří leadership praktikují ve svých organizacích. 
  • Získáte ihned použitelné tipy, které můžete zavést ve svých týmech a organizacích.

Co si z dílu odnesete?

  • Jak vytvářet prostředí vhodné pro lídry v korporaci a jak ve svobodné firmě?
  • Každý z hostů vám předá trochu jinou cestu, jak dosáhnout prostředí, kde “vznikají” lídři.
  • Odpověď na otázku, jestli lídrem může být každý a nebo ne.

Kdo jsou hosté?

Petr Skondrojanis

Petr Skondrojanis personalistice se pohybuje více než 20 let. Po celou dobu pracuje na dodavatelské straně řeky a při práci jej vždy zajímaly tři věci a) smysl toho, co dělá, b) vzájemný respekt a za c) profesionalita. Říká o sobě, že je humanocentrista, protože pracuje pro lidi. Lidi, jejich potřeby, vnímaní a vztahy staví do popředí všeho, co dělá. Sám říká: „Každý máme klady a zápory, každý děláme chyby a každý jsme originál a ta rozmanitost je na tom, co dělam to nejzajímavější.“

V současnosti nejvíc času věnuje firemním kulturám a baví jej, že potkává spoustu skvělých firem a spoustu šikovných lidí, co mají chuť vytvářet ve své práci přidanou hodnotu. Svět je víc v pořádku, než se zdá na první pohled. A za volantem 50 let starého Austin mini cooperu je pro něj i dopravní zácpa zážitek.

Tomáš Uhrecký

Tomáš Uhrecký je regionální manažer ve společnosti NN. Celou svojí pracovní kariéru se pohybuje v obchodě. Přes 8 let je v manažerských pozicích. Začal vést malý tým obchodníků v pojišťovně a teď má na starosti plzeňský region. Mimo NN pracoval v O2, AXA či Centropolu. Jeho vášní je vést lidi a předávat jim know how. Za svoje poslaní považuje pomáhat lidem růst a tím si umožnit i růst svůj. Pojišťovnictví považuje za velice perspektivní obor, ve kterém se rychle ukáže, zda jste dobrý nebo to o sobě jen říkáte.

Tomáš mimo práci studuje 3. LF UK v oboru veřejného zdravotnictví a poznatky propojuje do práce manažera.

Tomášovo vedení lidí je postavené na silných stránkách, snaží se budovat tým založený na důvěře. Přes vztahy a důvěru řídí svůj tým. Pojišťovnictví dává další rozměr, propojuje ho se zdravotnictvím a tím klientům a poradcům dává kontext aby věděli proč.

Radek Majer

Radek Majer svou firmu TTC Teleport založil v roce 2015. Nyní vede tým 21 lidí, kteří spolu fungují absolutně transparentně a poskytuje služby datových center zcela odlišně, než je na trhu běžné. Otevřený byznys model a služby, které jsou poskytované na míru konkrétním zákazníkům, důraz na ekologii, šetrnost, udržitelnost nebo svobodná organizační struktura jsou důvody, proč patří TTC Teleport mezi nejzajímavějších technologické společnosti v ČR. 

Radka celý život provázela technika a pragmatismus, ale našel se v měnění starých a zaběhlých postupů a přístupů. Sám tvrdí, že má hrůzu z toho, že měl dělat pořád ty stejné věci, co už někdo vymyslel a používá. Věci kolem sebe mění tak, aby to dávalo smysl jemu i jeho kolegům. Možná i pro to přirovnává úkoly a každodenní činnosti v TTC Teleport k pomyslným balonkům, které si po příchodu do práce každý ráno stáhne, aby si vybral kým pro daný den bude – elektrikářem, nebo podporou.

Radka celý život provázela technika a pragmatismus, ale našel se v měnění starých a zaběhlých postupů a přístupů. Sám tvrdí, že má hrůzu z toho, že měl dělat pořád ty stejné věci, co už někdo vymyslel a používá. Věci kolem sebe mění tak, aby to dávalo smysl jemu i jeho kolegům. Možná i pro to přirovnává úkoly a každodenní činnosti v TTC Teleport k pomyslným balonkům, které si po příchodu do práce každý ráno stáhne, aby si vybral kým pro daný den bude – elektrikářem, nebo podporou.

Milan Tomeš

Milan Tomeš je tvůrcem a lektorem firemních vzdělávacích kurzů, které se zaměřují na rozvoj komunikace a spolupráce týmů. Byť vystudovaný technik, obrací se více k lidem a vztahům. Věnuje se tématům projektového řízení, budování týmů, efektivní komunikace a leadershipu, které rozvíjí pomocí nástrojů emoční inteligence, mindfulness a gamifikace. Má zkušenosti z průmyslu, IT, byznysu i školství a velice ho zajímá propojování různých oblastí a světů. Nadšeně působí ve svobodné firmě Mise HERo, vede IT oddělení na soukromé klinice v Praze a provozuje Mindfulness akademii.

Jiří Bréda

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství