Krása, vývoj a taje neurochirurgie

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na toto vysílání navazuje praktické setkání, během kterého se můžete doptat na věci, které zazněly ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše témata.

Brain&Breakfast bude mít po nějakém čase tak trochu jinou konotaci. Brain v názvu se totiž propsalo i do samotného tématu snídaně. O mozku a neurochirurgii pohovoří prof. Vladimír Beneš. Ten ukáže nejen minulost, se kterou jej pojí rodová tradice, kdy se mohl doslova dívat pod ruce svému otci, ale také nahlédneme do fascinující budoucnosti oboru, ve kterém je považován za celosvětovou elitu. Zobrazit více…

Kdo je Vladimír Beneš?

Vladimír Beneš je neurochirurg a šéf neurochirurgické kliniky Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Neurochirurgii se věnuje už 40 let a má na svém kontě již přes 8 000 operací. Patří ve svém oboru za jednoho z nejlepších na světě. Říká, že celosvětová internetová síť je proti jednomu lidskému mozku jen dětská hračka.

95 min | 21. 7. 2022 | Pořad: Brain&Breakfast

Kompetence: Společnost a kultura

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství