Udržitelnost

Komunita má 35 aktivních členů.

O komunitu pečuje

Fotografie Denisa Koderlová

Denisa Koderlová

denisa@redbuttonedu.cz

Nejčastější otázky

Jaké jiné téma by aktuálně mělo hýbat firmami než právě udržitelnost? Mnoho společností přebírá svůj díl zodpovědnosti za klimatickou změnu ať už z vyššího principu či kvůli legislativě. Vytváří nové role, které se tématem udržitelnosti zabývají. Je to ale mladý obor. Málokdo má opravdu znalosti, zkušenosti a kontakty.

Komunita Udržitelnost nám pomůže sdílet best practices stojících na 12ti Cílech udržitelného rozvoje, měření dopadů na životní prostředí, ukotvování udržitelnosti v organizacích, reportování ESG, vzdělávání nebo třeba vytváření udržitelné strategie v produktovém portfoliu.

Konkrétní témata budou ale hodně na nás. Každý může “zvednout ruku” a požádat o radu stejně jako nabídnout tipy a triky, které se jemu/jí osvědčily. Pomocnou ruku najdeme vždy navzájem mezi sebou a také v Institutu cirkulární ekonomiky, který se na dění komunity podílí skrze projekt Cirkulárního Hotspotu.

Získejte neomezený přístup
ke všem komunitám díky licenci Impact

Záznamy z vybraných akcí

Každý měsíc pořádáme minimálně dvě komunitní akce.

Archiv akcí

Výběr z materiálů, se kterými nešlápnete vedle

Ačkoliv je naše komunita v začátcích (a máte se na co těšit!), tak už za sebou máme několik setkání a výstupů, které můžete prostudovat. Cílem je pokrýt všech 17 důležitých Cílů udržitelného rozvoje a poskytnout vám pestrou mozaiku inspirace k činům. Začněte třeba s výzvou „na vlastní kůži“ a inspirujte se udržitelností v oblasti cirkulárního textilu. Zajímá-li vás, jak udržitelnost dopadá na Generaci Z, poslechněte si Pavlínu Louženskou. A nejlépe – sledujte akce komunity a přijďte na setkání naživo – to je materiál nejvyšší kvality!

 

Expert vám doporučuje tento inspirativní obsah

Členové o komunitě říkají

„Zatím co jsem měl možnost vidět a zažít v komunitě Red Button EDU, jsme v komunitě spolehlivě před všemi ostatními v hloubce informací i síle myšlenek a argumentů, tato komunita mi umožňuje být s avantgardou udržitelného snažení, a to nejen v českém, ale, nebojím se říct, celosvětovém měřítku.”

Martin Hák

Martin Hák

„Red Button je vždycky napřed a je tomu i tak v případě tématu udržitelnosti. Díky komunitě mám šanci potkat se s řadou zajímavých lidí, ať už z firem nebo institucí, ať experty nebo s lidmi, kteří do oblasti teprve pronikají a hledají inspiraci. Mezi ně se řadím i já a jsem nadšená, že se podařilo vytvořit úžasnou otevřenou atmosféru, kde si sdílíme zkušenosti, ale i obavy či úspěchy a společně téma posouváme dál.”

Barbora Vajnarová

Barbora Vajnarová
ComAp a.s.

„Red Button EDU komunita udržitelnosti je dobrá možnost, jak si rozšířit obzory. Zabývá se novými trendy a seznamuje všechny členy se zajímavými projekty, které by nám všem mohli pomoci, udělat naši planetu o něco „zelenější“. Jako velký klad také beru, že je spousta setkání se záznamem. Takže si je můžou i členové, kteří kvůli práci nestíhají, později přehrát.”

Jiří Valc

Jiří Valc
ŠKODA AUTO a.s.