Udržet sebe i firmu. Dlouhodobě!

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Osobní příběh Martina Hausenblase o udržitelnosti, jako o základním předpokladu smysluplného podnikání. Zobrazit více…

Jak tedy udělat maximum pro to, aby tvoje firma dlouhodobě vydržela a dobře sloužila společnosti, ať už ji vedeš, nebo v ní pracuješ? A jak směřovat svoji osobní vizi tak, abys to vydržel i ty?

Popřemýšlej nad svou současnou cestou a nech se inspirovat.

Proč vysílání sledovat?

Martin uvažuje nad udržitelností komplexně, proto ti rád předá své bohaté zkušenosti nejen z podnikání, ale i ze života. Udržitelnost je s ním denodenně spjatá a možná právě proto se tím nepotřebuje chlubit a používat líbivé fráze. Vysílání ti přinese lidský vhled do problematiky udržitelnosti z první ruky.

Co si z dílu odnesete?

  • Zbavení se stresu z toho, jestli moje firma vydrží současnou i budoucí krizi.
  • Zabudování zodpovědnosti do DNA svojí firmy za sebe i okolí.
  • Nastavení silné vize, ale zároveň se umět přizpůsobit okolnostem.

Kdo je Martin Hausenblas?

Martin Hausenblas je český politik, podnikatel a filantrop. Studoval informační systémy a v roce 1999 založil společnost Malfini (asi znáte pod původním názvem ADLER Czech), která se věnuje výrobě a vývozu reklamního textilu. 

Martin žije v Ústí nad Labem, kde podporuje rozvoj řadou aktivit. Založil a financuje Stipendijní fond Renesance na podporu studentů a absolventů vysokých škol v Ústeckém kraji se zájmem o studium v zahraničí. Je předsedou sdružení Podnikáme bez korupce. Angažuje se v občanské iniciativě I love Ústí, která monitoruje život v Ústí nad Labem. Jeho největším tématem je autonomní mobilita. Zasadil se o záchranu ústeckého kina Hraničář a s ním i Činoheráku. 

Je taky autorem projektu Liftago, alternativní služby propojující taxikáře s pasažéry, a díky fixním cenám bojuje proti okrádání klientů. Od roku 2013 je členem správní rady Nadačního fondu pomoci.

Miky Škoda

Pomáhám leaderům líp se rozhodovat a být adaptabilní a inovativní tak, jako by na tom stál jejich život. Založil jsem několik vzdělávacích organizací, jsem skaut nejenom nášivkou a krojem, ale i chutí objevovat svět ze všech úhlů pohledu. Sbírám zkušenosti z vlastního podnikání, vedení lidí, vědeckého bádání, horolezectví i cestování a dělím se o ně skrze veřejné vystupování, podporu podnikavosti v knize Můžeš (po)dělat cokoli a rozvoj adaptability v projektech se zaměřením na inovace vzdělávání.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství