Jak behaviorální věda šťouchá lidi k udržitelnosti?

Akce již proběhla.

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Ondřej mapoval postoje Čechů ke změně klimatu i překážky, které brání lidem v zapojování se do různých environmentálních projektů a iniciativ. Jak důležitou roli v zelené transformaci hraje chování jednotlivců oproti chování firem a veřejných institucí? Co si z toho můžeme odnést my všichni a jak odstartovat změnu? Zobrazit více…

V devadesáti minutách nahlédneme na současnou situaci optikou dat, kterým ale dáme impuls sdílením dobré praxe. Projdeme si cesty, jak lidé v roli občanů, zaměstnanců a členů komunit mohou měnit negativisty na pragmatiky a pragmatiky na iniciátory konkrétních změn.

Přednáškou nás provede Soňa Jonášová. A jako expert vystoupí Ondřej Kácha.

Setkání proběhne na platformě ZOOM (odkaz je dostupný po registraci).

Kdo je Ondřej Kácha?

Ondřej Kácha vystudoval Sociální psychologii na univerzitě v Cambridge a magisterský obor Psychologie na Masarykově univerzitě. Je zakladatelem neziskové organizace Green Dock, která pomáhá českým veřejným a neziskovým iniciativám aplikovat znalosti z behaviorálních věd pro řešení environmentálních a společenských problémů. Pracuje jako behaviorální vědec v londýnské firmě The Behaviouralist a je spoluzakladatelem Czech Behavioural Science Network.

Denisa Koderlová

90 min | 18. 12. 2023 | Komunita: Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Denisa Koderlová