Jak komunikovat udržitelnost bez natírání na zeleno

Akce již proběhla.

Snažíte se v udržitelnosti dělat správné kroky, ale před každou komunikací dovnitř i ven z firmy si chcete být jistí, že nejde o greenwashing? Osvojte si set základních pravidel, se kterými vyladíte svoje PR stejně tak jako skutečný dopad. Navíc se spolu podíváme na dobré i špatné příklady z praxe. Zobrazit více…

Přednáškou nás provede Soňa Jonášová. A jako experti na akci vystoupí dva vzácní hosté. Prvním je Lenka Mynářová, podnikatelka, socioložka a expertka v tématu udržitelnosti a cirkulární ekonomiky, která je spoluzakladatelkou iniciativy No Greenwashing. Podělí se o základní pravidla, kterými se v tématu řídit, ale i o vlastní zkušenost. Tu doplní i v rámci česko-slovenského složení komunity udržitelnost Daniel Rabina, zakladatel komunikační a PR agentury Green Talk, která se věnuje tématům ESG a dalším souvisejícím tématům a spolupracuje s významnými slovenskými průmyslovými podniky.

Setkání proběhne na platformě ZOOM (odkaz je dostupný po registraci).

Kdo je Soňa Jonášová?

Soňa je absolventkou oboru Zemědělské inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně. INCIEN (Institut Cirkulární Ekonomiky), který od roku 2016 funguje též na Slovensku, založila po zahraničním studiu a stážích v Holandsku a Španělsku. Od roku 2014 v Česku aktivně propaguje témata cirkularity a udržitelnosti. Stála u zrodu platforem jako Český cirkulární hotspot nebo Změna k lepšímu, protože propojování správných lidí v rámci konkrétních projektů považuje za klíčové pro transformaci udržitelnosti ze slov do činů. Ráda staví mosty mezi světy a to například tak, že je členkou poradních rad veřejných institucí (např. Komise pro problematiku klimatu Úřadu vlády) významných firem (např. Škoda Auto) a současně studuje doktorát v sociální ekologii na Karlově Univerzitě.

Denisa Koderlová

90 min | 30. 10. 2023 | Komunita: Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Denisa Koderlová