Zemědělství: téma, kterému je třeba začít rozumět

Akce již proběhla.

V únoru do Prahy vyjely stovky traktorů k protestům proti Zelené dohodě pro Evropu a aktuálnímu stavu v zemědělství. Z tématu, které tvoří pouhá 2 % HDP se stal celospolečenský otazník. Co tedy nefunguje? Proč zemědělci protestují? Společně s Petrem se navíc podíváme do nejnovějších trendů v zemědělství. Zobrazit více…

V únoru do Prahy vyjely stovky traktorů k protestům proti Zelené dohodě pro Evropu a aktuálnímu stavu v zemědělství. Z tématu, které tvoří pouhá 2 % HDP se stal celospolečenský otazník. 

Jak ale současné zemědělství reálně funguje? Jaké moderní technologie se na českých farmách používají? Co jsou nejvýraznější emise skleníkových plynů na českých farmách? Jak velké téma je pro zemědělce offseting skleníkových plynů? 

Společně s Petrem se podíváme na nejnovější trendy v zemědělství, podíváme se, co vše se dá vyčíst ze satelitních snímků českých polí, kde se dají šetřit peníze i příroda a jak do toho všeho vstupujeme my, jako spotřebitelé.  

Setkání proběhne na platformě ZOOM (odkaz je dostupný po registraci)

Kdo je Petr Koňata?

Petr je vedoucím projektu CleverCarbon ve společnost CleverFarm. Zabývá se především emisemi skleníkových plynů v zemědělských podnicích, jejich dekarbonizací a souvisejícími technologiemi, především precizním zemědělstvím a obnovitelnými zdroji energie.

Z přednášky si odnesete kontext, ale i konkrétní AHA! momenty, se kterými si na budoucí dění můžete udělat vlastní názor.

Denisa Koderlová

90 min | 25. 3. 2024 | Komunita: Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Denisa Koderlová