Listo(d)padová revoluce

Akce již proběhla.

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Průměrná data říkají, že nepoužívaných mobilních telefonů je v České republice asi 12 milionů, což je zhruba 1 200 tun. Takové množství by odvezlo 60 kamionů. I kdyby polovina z mobilů v šuplíku fungovala jako záloha, ta druhá je vhodná jen na náhradní díly nebo k recyklaci. Zobrazit více…

O co šlo?
🌎 zažili jsme atmosféru komunitního učení
🌎 na jednoduchém příkladu recyklace starých nepotřebných mobilních telefonů, kterých máme v šuplíku každý několik, jsme si ukázali principy cirkulární ekonomiky a to, jak každý z nás může i malým krokem přispět k velké změně
🌎 navštívili jsme výstavu ZeMě, která v Národoním Muzeu seznámila tisíce návštěvníků s udržitelností, cirkulární ekonomikou… a vůbec širokým plénem důvodům, proč se věnovat malým krokům k udržitelnosti v každodenním životě. A že se to Muzeu povedlo!

Cílem akce bylo rozšíření komplexního přehledu nad tématem cirkulární ekonomiky, pochopení základních konceptů a návod na zcela konkrétní kroky, jak začít přispívat ke změně jako jednotlivec i jako firma či organizace.

Setkáním provedla Soňa Klepek Jonášová, garantka komunity Udržitelnost a jedna z největších odborníků na cirkulární ekonomiku, a její host Miloš Polák (nahrazen kolegou Jirkou Šmejkalem), expert na analýzy životního cyklu a materiálových toků.

Součástí setkání byl také networking mezi členy komunity a dalšími hosty.

PS: Honza Mašek na LinkedIn nasdílel super zkušenost z návštěvy, pár bodů, které si odnáší a i povedenou společnou fotku. Sledujte Honzu i jeho postřehy ZDE.

Setkání členů komunity Udržitelnost na akci Listo(d)padová revoluce

Denisa Koderlová

120 min | 16. 11. 2022 | Komunita: Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Kateřina Tomašcová