Green deal

Akce již proběhla.

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Přednáška, která vám konečně nabídne komplexní přehled o Zelené dohodě. Co nám brání ji akceptovat, pochopit a uvést z ní to nejlepší do praxe? Proč budí tolik emocí? A věděli jste, že není jen o energetice? Pochopíte její základy a nahlédnete i do hlav Čechů, kteří na ni mají možná až překvapivý názor. Zobrazit více…

Zelená dohoda pro Evropu budí u české veřejnosti emoce. Na první dotaz, jestli jsou lidé PRO nebo PROTI dvě třetiny odpoví, že proti. Když se však seznámí se základními pilíři, přes 90 % s nimi souhlasí. Co nám brání ji akceptovat, pochopit a uvést z ní to nejlepší do praxe? Proč budí tolik emocí? A věděli jste, že zdaleka není jen o energetice? Na online přednášce pochopíte její základy a odnesete si konkrétní informace a zajímavosti pro to, abyste pochopili, že občasný překlad „úděl“ je skutečně mimo, protože naše společná práce na jejím naplňování může být nejen smysluplná, ale i fakt zajímavá byznysová příležitost a konečně smysluplné směřování pro nás všechny. Jen ji pochopit!

Přednáškou nás provede Soňa Jonášová.

Setkání proběhne na platformě ZOOM (odkaz je dostupný po registraci).

Kdo je Soňa Jonášová?

Soňa je absolventkou oboru Zemědělské inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně. INCIEN (Institut Cirkulární Ekonomiky), který od roku 2016 funguje též na Slovensku, založila po zahraničním studiu a stážích v Holandsku a Španělsku. Od roku 2014 v Česku aktivně propaguje témata cirkularity a udržitelnosti. Stála u zrodu platforem jako Český cirkulární hotspot nebo Změna k lepšímu, protože propojování správných lidí v rámci konkrétních projektů považuje za klíčové pro transformaci udržitelnosti ze slov do činů. Ráda staví mosty mezi světy a to například tak, že je členkou poradních rad veřejných institucí (např. Komise pro problematiku klimatu Úřadu vlády) významných firem (např. Škoda Auto) a současně studuje doktorát v sociální ekologii na Karlově Univerzitě.

Denisa Koderlová

60 min | 24. 4. 2023 | Komunita: Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Kateřina Tomašcová