Agilní kultura a leadership

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Co je to Agilní kultura? Jakou roli v ní hrají lídři? Dá se vybudovat kultura “my společně neseme odpovědnost”? Dá se Agilita implementovat do hierarchicky řízené společnosti? Na tyto a další otázky si budeme odpovídat s našimi hosty, kteří sami v praxi Agilitu ve svým firmách mají a řeší evoluci firmy z pozice lídrů. Zobrazit více…

Tímto dílem navážeme na slova hostů našeho předchozího dílu, dle kterých je Agilní transformace hlavně kulturní transformací. Budeme si povídat s dvěma českými firmami. Podíváme se brněnskou IT firmu Kentico, která rozvíjí Agilitu dlouhodobě a je průkopníkem inovativních přístupů na poli Agility v ČR. Kontrastem bude strojírenská firma ICE Industrial Services, která relativně nedávno zavedla Agilitu ve výrobním prostředí.

Proč byste si měli vysílání pustit?

  • Ve vysílání zazní minimum teorie a maximální množství praktických příkladů a příběhů z českých firem.
  • Dozvíte se, která organizační struktura podporuje Agilní kulturu a která ji může naopak zabíjet?
  • Hosté budou sdílet, jak se dostali tam, kde jsou s Agilitou dnes, které věci jim po cestě zafungovaly a které naopak nevedly k cíli.

Co si odnesete?

  • Jaká je role lídrů v Agilní organizaci?
  • Tipy jak prakticky vytvářet zázemí nutné pro fungování Agilních principů a metod.
  • Jak změnit prostředí firmy (systém odměňování, strukturu a nastavování cílů, …) tak, aby to vedlo ke změně mindsetu a firemní kultury?

Kdo jsou hosté?

Petr Palas

Petr Palas je CEO a zakladatel Kentico Software, brněnské společnosti, která patří k průkopníkům agilního přístupu v Česku. Kentico vytváří řešení pro práci s obsahem na webu a dalších kanálech. Od roku 2004 pomáhá zákazníkům ve 120 zemích vyprávět jejich příběhy v digitálním světě. Kentico začalo s agile už před více než deseti lety. Od té doby se naučilo, že agile nelze omezovat pouze na produkt. V Kenticu začíná agilní myšlení u vedení a uplatňuje se napříč celou firmou. Kentico po letech dospělo k vlastnímu pojetí agile, které je založeno na úzkém propojení zaměstnanců se zákazníky, na sdílení kontextu a posouvání odpovědnosti a rozhodování na úroveň jednotlivých týmů.

Tomáš Vránek

Tomáš Vránek je CEO a zakladatel první české průmyslové společnosti, která oficiálně zrušila hierarchickou strukturu. ICE Industrial Services je jedna z nejvýznamnějších českých automatizačních společností. Dodává do 30 zemí světa stroje a linky pro obory jako automotive, strojírenství nebo metalurgie. V ICE je velmi silně zakořeněné rozhodování na základě hodnot a důvěry. Říkají o sobě, že fungují jako hokejová šatna. Postupně ruší management a zavádí organizaci založenou na agilních principech, osobní zodpovědnosti a sebeřízení. Tomáš je držitelem titulu EY Podnikatel roku Kraje Vysočina 2019.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství