Agilní kultura a leadership

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Co je to Agilní kultura? Jakou roli v ní hrají lídři? Dá se vybudovat kultura “my společně neseme odpovědnost”? Dá se Agilita implementovat do hierarchicky řízené společnosti? Na tyto a další otázky si budeme odpovídat s našimi hosty, kteří sami v praxi Agilitu ve svým firmách mají a řeší evoluci firmy z pozice lídrů. Zobrazit více…

Tímto dílem navážeme na slova hostů našeho předchozího dílu, dle kterých je Agilní transformace hlavně kulturní transformací. Budeme si povídat s dvěma českými firmami. Podíváme se brněnskou IT firmu Kentico, která rozvíjí Agilitu dlouhodobě a je průkopníkem inovativních přístupů na poli Agility v ČR. Kontrastem bude strojírenská firma ICE Industrial Services, která relativně nedávno zavedla Agilitu ve výrobním prostředí.

Proč byste si měli vysílání pustit?

  • Ve vysílání zazní minimum teorie a maximální množství praktických příkladů a příběhů z českých firem.
  • Dozvíte se, která organizační struktura podporuje Agilní kulturu a která ji může naopak zabíjet?
  • Hosté budou sdílet, jak se dostali tam, kde jsou s Agilitou dnes, které věci jim po cestě zafungovaly a které naopak nevedly k cíli.

Co si odnesete?

  • Jaká je role lídrů v Agilní organizaci?
  • Tipy jak prakticky vytvářet zázemí nutné pro fungování Agilních principů a metod.
  • Jak změnit prostředí firmy (systém odměňování, strukturu a nastavování cílů, …) tak, aby to vedlo ke změně mindsetu a firemní kultury?

Kdo jsou hosté?

Petr Palas

Petr Palas je CEO a zakladatel Kentico Software, brněnské společnosti, která patří k průkopníkům agilního přístupu v Česku. Kentico vytváří řešení pro práci s obsahem na webu a dalších kanálech. Od roku 2004 pomáhá zákazníkům ve 120 zemích vyprávět jejich příběhy v digitálním světě. Kentico začalo s agile už před více než deseti lety. Od té doby se naučilo, že agile nelze omezovat pouze na produkt. V Kenticu začíná agilní myšlení u vedení a uplatňuje se napříč celou firmou. Kentico po letech dospělo k vlastnímu pojetí agile, které je založeno na úzkém propojení zaměstnanců se zákazníky, na sdílení kontextu a posouvání odpovědnosti a rozhodování na úroveň jednotlivých týmů.

Tomáš Vránek

Tomáš Vránek je CEO a zakladatel první české průmyslové společnosti, která oficiálně zrušila hierarchickou strukturu. ICE Industrial Services je jedna z nejvýznamnějších českých automatizačních společností. Dodává do 30 zemí světa stroje a linky pro obory jako automotive, strojírenství nebo metalurgie. V ICE je velmi silně zakořeněné rozhodování na základě hodnot a důvěry. Říkají o sobě, že fungují jako hokejová šatna. Postupně ruší management a zavádí organizaci založenou na agilních principech, osobní zodpovědnosti a sebeřízení. Tomáš je držitelem titulu EY Podnikatel roku Kraje Vysočina 2019.

Roman Šmiřák

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat