Existuje opravdu agilní firma?

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Co znamená agilita v prostředí korporace nebo skupiny více firem? Je možné ji zavést opravdu v celé firmě? Dnes večer se podíváme na agilitu z pohledu lídrů tří firem, které se do ní pustili. Zobrazit více…

Co si oni osobně představují pod pojmem agilní společnost? Jak na ní nahlížejí a kde vidí její přínosy? Co jim zavedení Agile přineslo? Je naopak něco, o co přišli? Jak vnímají svojí pozici CEO v agilní transformaci? Co by zpětně oni osobně udělali jinak? O tom všem se budeme bavit s Tomášem Salomonem (CEO Česká spořitelna), Janem Juchelkou (CEO Komerční banka) a Martinem Paličkou (CEO Etnetera Group).

Hosté

Tomáš Salomon (CEO Česká spořitelna)

Tomáš Salomon je v čele České spořitelny od roku 2016. Většinu svého života pracoval ve finančním světě. Byl členem představenstva Slovenskej sporiteľne, podílel se na založení společnosti Mopet CZ. Řídil jako předseda představenstva a generální ředitel GE Capital Multiservis, retailové bankovnictví v GE Capital Bank nebo Poštovou banku na Slovensku. Věnoval se rovněž privátním investičním projektům, inicioval vznik platformy na realizaci mobilních plateb apod.

Jan Juchelka (CEO Komerční banka)

Jan Juchelka je absolventem Slezské Univerzity v Opavě. Od roku 1995 působil ve Fondu národního majetku České republiky, v letech 2002 až 2005 byl předsedou výkonného výboru. V letech 1999 až 2006 byl členem dozorčí rady Komerční banky. Do Komerční banky nastoupil v roce 2006, nejprve na pozici ředitele pražské Obchodní divize korporátního bankovnictví a následně v tomtéž roce na pozici člena představenstva zodpovědného za řízení úseků Top Corporations a Investičního bankovnictví. Od roku 2012 pracoval v centrále Société Générale v oblasti Korporátního a Investičního bankovnictví, kde působil na pozici Managing Director, Head of Coverage se zodpovědností za korporátní klientelu v regionu střední a východní Evropy, Středního východu a Afriky. Současně působil jako Senior Banker pro oblast střední a východní Evropy. Představenstvo KB zvolilo s účinností od 3. srpna 2017 pana Jana Juchelku předsedou představenstva a generálním ředitelem Komerční banky. Od 1. srpna 2018 je zodpovědný za úseky Lidské zdroje, Komunikace, Obchodní poradenství, Interní audit, Marketing a Strategii a finance.

Martin Palička (CEO Etnetera Group)

Martin Palička se v oblasti internetu pohybuje již od roku 2000. V posledních 10 letech řídí společnost Etnetera, která se zabývá vývojem webových a mobilních aplikací na míru. Soustředí se také na rozvoj firem v rámci skupiny Etnetera Group, kterou se jim v posledních letech podařilo kolem Etnetery vybudovat. Všechny firmy spojuje silný důraz na firemní kulturu a snaha pomoci klientům v procesu digitální transformace. Je zastánce maximální transparentnosti a zapojení zaměstnanců do řízení firmy. Při řízení firmy se často inspiroval koncepty „svobodné firmy“ a „štěstí v práci“.

Roman Šmiřák

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat