Duben 2019 – Zrození kmenového vůdce

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Ptáci tvoří hejna, vlci smečky a lidé kmeny. Koncept kmenového vůdcovství je starý tisíce let, ale až Dave Logan jej dokázal popsat jednoduše, elegantně a prakticky natolik, že jsme s jeho pomocí schopni v řádu minut identifikovat kmenovou (firemní) kulturu a díky konkrétním návodům ji cíleně rozvíjet. S kmenovým vůdcovstvím posunete svůj leadership a své týmy na další úroveň." Zobrazit více…

Říká o knize Tomáš Tureček, člen sítě Red Button.

Jak z úspěšných skupin vznikají skvělé organizace

Ptáci tvoří hejna, vlci smečky a lidé kmeny, skupiny o dvaceti až sto padesáti lidech. Kmeny jsou základním stavebním prvkem jakéhokoli rozsáhlejšího lidského úsilí. Mají větší vliv a význam než týmy, celé podniky či sebeschopnější generální ředitelé. Jsou to právě kmeny, kdo v podniku rozhoduje o tom, zda se novému šéfovi bude dařit nebo zda ho brzy nahradí někdo jiný. Některé kmeny vyžadují od všech svých členů maximální výkony a neustále se rozvíjejí. Jiné dělají jen to, co je nezbytně nutné. Co je příčinou tohoto rozdílu ve výkonnosti? Jejich kmenoví vůdci.

Kmenoví vůdci se soustředí na posilování kmenu, přesněji řečeno na rozvíjení kmenové kultury. Pokud se jim to daří, jde kmen od úspěchu k úspěchu. Pro řadu lidí to představuje velkou hádanku: jak to dělají?

Když se jich zeptáte, mnozí kmenoví vůdci nedokážou objasnit, co přesně dělají jinak. Po přečtení této knihy vám bude jasné, v čem spočívá jejich úspěch, a navíc je dokážete napodobit.

Kdo je Tomáš Tureček?

Tomáš Tureček jako kouč a mentor pomáhá vedení firem zvýšit produktivitu a aktivovat potenciál lidí. Rád pracuje s lídry, kteří chtějí svou firmu nebo tým posunout dále. K tomu společně s kolegy za posledních 12 let vyvinuli mnoho praktických nástrojů – od startování inovativního myšlení, přes koučink lídrů a workshopy s týmy, po práci na procesech. Založili firmu RainFellows, aby prostřednictvím práce s firmami měnili k lepšímu podnikatelskou kulturu u nás v ČR. I proto je najdete za značkami BusinessCon nebo RedButton, které tuto vizi naplňují. Tomášův MBTI osobnostní typ je ESTP a silné stránky podle Gallup Strengths Center jsou: Communication, Activator, Ideation, Woo, Individualization.

6 min | 20. 3. 2019 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství