Jak budovat agilní kulturu?

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Do dalšího dílu Agile Talks jsme si pozvali dvě dámy z HR, se kterými si budeme povídat o tom, jak lze, i když člověk zrovna není CxO, spoluvytvářet prostředí, ve kterém se může stávající firemní kultura vyvíjet v Agilní. Zobrazit více…

Navazujeme tak na předchozí díl, kde jsme vyzpovídali CEOs dvou českých firem a oba se shodli na tom, že pro úspěch Agilní transformace je zásadní mít ve firmě kromě nich někoho, kdo každý den formuje firemní kulturu tím správným směrem.

Co si z vysílání odnesete?

  • Jak přemýšlí a čemu věří dámy z HR, které spoluvytvářejí podhoubí pro růst Agilní kultury.
  • Co jim v tom funguje a nefunguje, a které mechanismy vedou ke změně kolektivních postojů, přesvědčení a návyků.
  • Jak lze budovat Agilní kulturu, i když člověk zrovna není na pozici CxO.

Kdo jsou hosté?

Eva Jedličková

Eva Jedličková je profesionální kouč a learning designer, působí od srpna 2020 jako Learning and Development Manager ve společnosti Rohlik.cz. Více než 15 let podporuje lidi ve firmách, kde se dějí změny. S tím, co je skryto pod pojmem “agilní způsob práce”, se setkala v České spořitelně. Podle ní to je vlastně aplikace koučovacích principů a metod ve firemním kontextu. V ČS měla možnost vytvořit základy agilní poradny, byla zodpovědná za agilní akademii pro kouče a pro product ownery, pomáhala chapter leadům získat kompetence pro rozvoj craftů a lidí. Teď je v Rohlíku u toho, že se firma pustila do šíření agilního způsobu práce a posilování kultury v duchu agilních principů. 

Katarína Reisenbuchlerová

Katarína Reisenbuchlerová má rada čo robí a robí to s neskutočným nadšením. Pôsobila vo viacerých nadnárodných spoločnostiach na rôznych pozíciách. Nechce byť manažérom, ale robiť veci tak, ako im verí. Na pozícii HR profesionála v Tatra banke si vybudovala silnú osobnú značku, ktorá jej umožňuje spolupodielať sa na strategickom smerovaní banky v kľúčových HR oblastiach. Baví ju byť  súčasťou všetkého aj za hranicou svojej agendy a spájať neprepojiteľné. Jej hlavným zameraním sú práca s firemnou kultúrou, engagementom a strategickým rozvojom. Je tvorcom viacerých zaujímavých projektov, pre ktoré si dokáže získať ľudí a aj preto sú jej výstupy často iné a nadčasové. Nemyslí si, že pracuje úplne agilným spôsobom. Vyhýba sa trendom a jednému prúdu. Zato fandí jednoduchosti a nadšeniu.

Roman Šmiřák

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat