Co potřebují mladí lidé pro splnění svých snů

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Samotný vzdělávací systém nepřipravuje naše a děti a mladé lidi obecně na to, co je v životě čeká. Aby v životě uspěli, potřebují si budovat a rozvíjet základní schopnosti a návyky, které ve školních lavicích nezískají. K tomu potřebují možnost vyzkoušet nové věci, mít možnost jít mimo komfortní zónu, zkušené mentory. Zobrazit více…

Jiří Zrůst přijal nabídku svého šéfa a pomohl v Česku rozjet projekt DofE, vzdělávací program , který nabízí mladým lidem mezi 14 až 24 lety příležitost rozvíjet se nad rámec školních aktivit a povinností. Projekt vznikl v poválečné době ve Velké Británii právě pod patronací vévody z Edinburghu, který si uvědomoval potřebu nových talentů, kteří by s obnovou země pomohli. V Česku se ho ročně zúčastní na pět tisíc mladých lidí. Při plnění programu zažijí nejen dobrodružství, ale také si vyzkouší dobrovolnictví. Podle Zrůsta pak absolventi programu mají výhody i při hledání zaměstnání, protože se naučí hledat řešení, místo toho, aby se při prvním náznaku neúspěchu stáhli.

„Posune tě to způsobem, který tě poznamená na celý život. Ale hlavně poznamená všechny okolo tebe, protože jsi mladý člověk, který je inspirací a modelem pro ostatní. A na rovinu to je to, co bychom my dospělí měli nechávat jako dědictví, protože kdo jiný než rodiče a stát by se měl postarat o vzdělání příští generace. To je naše práce.“ říká Jiří Zrůst.

Kdo jsou hosté?

Roman Stupka

„Celý život jsem cítil a cítím potřebu ovlivňovat věci kolem sebe. Vždy jsem chtěl držet v ruce „kormidlo“ – jako šéf klukovské party, kapitán basketbalového týmu nebo generální ředitel. Někdy se mi to dařilo lépe, někdy hůře. O mé zkušenosti a poznatky se rád a pravidelně dělím“.

Vzděláním „mezinárodní obchodník“ (VŠE), praxí „korporátní ředitel“ (Bristol Myers- Squibb, Česká pojišťovna, Český Telekom, Ericsson) a „krizový manažer“ (Grapo Technologies, ETA Hlinsko, Window Holding), srdcem a energií „business kouč a mentor“ (Pestratex), charakterem „sportovec a optimista“ (dříve basketbal, fotbal, tenis, nyní kolo, Nordic walk, golf), ambicí „pomáhat zlepšovat prostředí“ je aktivním členem Red Button a Young President Organization. Zaměřuje se na podporu rozvoje a růstu malých a středních firem, kromě svých manažerských a podnikatelských zkušenostech se opírá o metodologie Scaling Up/Rockefeller habits a know- -how a kompetence lidí v síti Red Button.

Jiří Zrůst

Úspěšný manažer v řadě mezinárodních firmách a pozicích, který začal pracovat již v 19ti letech, ve 24 letech se stal finančním ředitelem TNT pro Česko. Ve 26ti letech přešel v rámci firmy pracovat do Holandska a o 2 roky později převzal řízení financí TNT v Austrálii jako nejmladší CFO v historii firmy. Ve věku 31 začal řídit největší logistickou společnost v jižní Evropě, následně pracoval v investiční firmě v USA a od roku 2011 pracuje pro infrastrukturní investiční fond Macquarie v Londýně, kde působí od roku 2015 jako Senior managing partner pro Evropu. Je ženatý a je otcem 3 dětí –„teenagerů“. Od roku 2010 je aktivně zapojení do aktivit Nadace vévody z Edinbughu, kde je od roku 2018 v čele její sítě globálních filantropů a členem dozorčí rady Nadace (board of trustees)

85 min | 4. 6. 2019 | Pořad: Brain&Breakfast

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství