Způsoby organizování práce

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Pokud jste se někdy pozastavovali nad tím, jak mohla decentralizovaná síťová učící se organizace (což by asi byla nejlepší učebnicová definice sítě Red Button) vzniknout spojením lidí, kteří za sebou mají dlouhé roky zkušeností z korporací, toto video vám vše vysvětlí. Ukáže, že korporace a sítě se mohou doplňovat. Že práce a spolupráce v nich může vypadat hodně podobně. Zobrazit více…

Pokud pracujete v korporaci a vedete velké týmy, zkuste se inspirovat zkušenostmi, které Luboš Malý nasbíral od začátku fungování sítě Red Button, kterou spoluzakládal. Může je totiž srovnat se svými zkušenostmi ve vrcholné manažerské pozici ve společnosti LEGO. A pokud vás někdy zajímalo, na jakých principech funguje spolupráce v síti Red Button, pak nikde nenajdete ucelenější povídání než je toto.

Co se dozvíte?

  • Jaký je rozdíl mezi klasickou a síťovou strukturou organizace?
  • Jak se to projevuje ve způsobech organizování práce?
  • A jaké jsou vůbec stavební kameny dobře fungující organizace?

Kdo je Luboš Malý?

Luboš Malý se zaměřuje na komplexní globální transformace v technologiích, globální způsoby práce a na budování funkční podnikatelské sítě na lokální úrovni. Jeho vášní je proměnit myšlenky na faktury a kombinuje LEAN, uživatelské zkušenosti, management změn, psychologie, agilní nebo designové myšlení v různých společnostech, startupech i neziskovkách. Již desátým rokem působí v LEGO Group.

Věří, že schopnost najít neočekávanou synergii a propojit lidi s různými schopnosti jsou nezbytným předpokladem pro řešení složitých problémů, fungují jako posílení tvořivosti, přeměna inovací v činy a rychlé dosažení udržitelných obchodních výsledků. K tomu mu pomáhá jeho technické a finanční zázemí. Stále zkoumá to, jak obrátit systémy na ekosystémy, organizace na organismy, zaměstnance na itraprenuristy a hiearchie na komunity.