Důvěřuj, ale prověřuj

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Veřejná sbírka musí mít jasně definovaný účel, účel musí být konkrétní a veřejně prospěšný. Nelze vybírat peníze na cokoli a pojmenovat to veřejná sbírka. Každá sbírka má dvě strany - 1. je peníze získat a 2. strana je, efektivně je dál distribuovat. Zobrazit více…

Dozvíte se, jaká je paleta dárcovství v Česku, že není sbírka jako sbírka, jestli existuje konkurence v neziskovém sektoru nebo třeba jak se pozná bussinesově vedená nezisková organizace.

Kdo jsou naši hosté?

Svatava Poulson

Vystudovala FTVS UK Praha obor TV pro zdravotně postižené. Po téměř 20 letech v korporaci pracuje nyní 5. rokem v Nadaci Sirius, aktuálně jako provozní ředitelka projektu Patron dětí. Snaží se pomáhat dětem, které neměly v životě štěstí.

Karin Pospíšilová

Zakladatelka a dlouholetá výkonná ředitelka sdružení Lékořice, které v roce 2013 získalo ocenění Neziskovka roku. Od roku 2015 ředitelka soukromé charitativní organizace Zlatá rybka, která plní přání dětem se závažným, život ohrožujícím onemocněním. Věří v sílu přání. Nesmírně ji těší, když se podaří prostřednictvím splnění přání aktivovat vnitřní zdroje dětí, procházejících léčbou.

Čestmír Horký

Na Univerzitě Hradec Králové absolvoval obor sociální politika a sociální práce. Jako ředitel Nadačního fondu pomoci působí od roku 2013. Od roku 2019 se plně zaměřuje na rozvoj dárcovské platformy znesnáze21, která umožňuje bleskové založení ověřené sbírky pro lidi v náročné životní situaci. Spoluzaložil a několik let řídil veřejně prospěšnou společnost Aufori, jejímž ústředním tématem je vzdělávání, chudoba a práce v přirozeném prostředí klienta. Dnes v ní působí jako konzultant. Je ženatý, má dvě děti.

85 min | 17. 12. 2020 | Pořad: Brain&Breakfast

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství