Jak vytvářet pracovní prostředí, ve kterém je každý člověk sám sebou

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Snídaně o tom, jak je každý člověk jiný a jak na to, aby firmy vytvářely prostředí, ve kterém se každý člověk cítí dobře a je respektován kým je. Jste přesvědčeni, že máte svá rozhodnuti pod kontrolou? Zobrazit více…

Tak to vás asi překvapí, když se dozvíte, ze většinu rozhodnuti váš mozek dělá víceméně nevědomky a automaticky. Dále se dozvíte, jak se nám naše uvažování, vzorce chování a hodnoty, které ovlivňují veškeré naše rozhodování, formují již od malého dítěte a jak jsme často slepí, přestože si myslíme, ze vše vidíme v jasných barvách.

Renata Mrázová popovídá také o postaveni žen v české společnosti, o tom jak snadné či nesnadné je pro ženu uspět v podnikáni, v politice či ve firmě a představí vám knihu Velké ženy z malé země, kterou před rokem, pro podporu Mezinárodního dne žen, vydala.

Kdo je Renata Mrázová?

Renata Mrázová je jednou z nejúspěšnějších žen českého byznysu, působící přes dvacet let na významných manažerských pozicích. Vystudovala VŠE v Praze se zaměřením na Finance a Hospodářskou politiku. Pracovala jako finanční ředitelka AstraZeneca a ING. Pět let jako generální ředitelka řídila českou a slovenskou pobočku holandské pojišťovny NN. V roce 2006 stala v roli generální ředitelky u založení start up Direct pojišťovny. 

V každé pozici, v které působila, pro ni vždy byli nejdůležitější lidé, týmy a firemní kultura. Proto se před 5 lety rozhodla aktivně se věnovat transformaci HR a firemní kultury. Z generální ředitelky v ČR/SR se stala globální HR ředitelkou pro celou NN skupinu. S rodinou se přestěhovala do holandského Hague, kde strávila téměř 5 let. Vloni se přestěhovala zpět do Čech a od 1.5.2019 nastoupila do vedení mezinárodní společnosti HomeCredit, kde působí v roli Chief People Officer. Renata Mrázová má dlouholeté zkušenosti z působení ve vrcholových pozicích v různých společnostech, od korporaci, start up, rodinnou firmu a private equity, a proto si plně uvědomuje, jak je pro ženy často složité prosadit se v podnikání, byznysu a politice.

Renata se přes 15 let aktivně věnuje tématu diverzity a inkluze. Vloni společně s Denisou Proškovou, známou novinářkou a ilustrátorkou, napsala a vydala knihu Velké ženy z malé země, která prostřednictvím 33 příběhů o inspirativních českých ženách podporuje rovnost žen a mužů a připomíná, že i v naší krásné zemi, která leží v srdci Evropy, jsou ženy, jejichž příběhy stojí za světovou zmínku.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství