Jak vytvářet pracovní prostředí, ve kterém je každý člověk sám sebou

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Snídaně o tom, jak je každý člověk jiný a jak na to, aby firmy vytvářely prostředí, ve kterém se každý člověk cítí dobře a je respektován kým je. Jste přesvědčeni, ze mate svá rozhodnuti pod kontrolou? Zobrazit více…

Tak to vás asi překvapí, když se dozvíte, ze většinu rozhodnuti váš mozek dělá víceméně nevědomky a automaticky. Dále se dozvíte, jak se nám naše uvažování, vzorce chování a hodnoty, které ovlivňují veškeré naše rozhodování, formují již od malého dítěte a jak jsme často slepí, přestože si myslíme, ze vše vidíme v jasných barvách.

Renata Mrázová popovídá také o postaveni žen v české společnosti, o tom jak snadné či nesnadné je pro ženu uspět v podnikáni, v politice či ve firmě a představí vám knihu Velké ženy z malé země, kterou před rokem, pro podporu Mezinárodního dne žen, vydala.

Kdo je Renata Mrázová?

Renata Mrázová je jednou z nejúspěšnějších žen českého byznysu, působící přes dvacet let na významných manažerských pozicích. Vystudovala VŠE v Praze se zaměřením na Finance a Hospodářskou politiku. Pracovala jako finanční ředitelka AstraZeneca a ING. Pět let jako generální ředitelka řídila českou a slovenskou pobočku holandské pojišťovny NN. V roce 2006 stala v roli generální ředitelky u založení start up Direct pojišťovny. 

V každé pozici, v které působila, pro ni vždy byli nejdůležitější lidé, týmy a firemní kultura. Proto se před 5 lety rozhodla aktivně se věnovat transformaci HR a firemní kultury. Z generální ředitelky v ČR/SR se stala globální HR ředitelkou pro celou NN skupinu. S rodinou se přestěhovala do holandského Hague, kde strávila téměř 5 let. Vloni se přestěhovala zpět do Čech a od 1.5.2019 nastoupila do vedení mezinárodní společnosti HomeCredit, kde působí v roli Chief People Officer. Renata Mrázová má dlouholeté zkušenosti z působení ve vrcholových pozicích v různých společnostech, od korporaci, start up, rodinnou firmu a private equity, a proto si plně uvědomuje, jak je pro ženy často složité prosadit se v podnikání, byznysu a politice.

Renata se přes 15 let aktivně věnuje tématu diverzity a inkluze. Vloni společně s Denisou Proškovou, známou novinářkou a ilustrátorkou, napsala a vydala knihu Velké ženy z malé země, která prostřednictvím 33 příběhů o inspirativních českých ženách podporuje rovnost žen a mužů a připomíná, že i v naší krásné zemi, která leží v srdci Evropy, jsou ženy, jejichž příběhy stojí za světovou zmínku.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat