Proč se nechováme podle toho, co víme

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

V současné době docela dobře víme, jak řešit velké společenské problémy jako je klimatická změna nebo epidemie koronaviru. Proč se ale jako společnost nechováme podle toho, co víme? Zobrazit více…

V Brain&Breakfast se podíváme na komunikační aspekty situací a velkých společenských problémů, kdy skupina lidí ví, jak je řešit, ale nechová se podle toho.

Zaměříme se na to, jakými způsoby může komunikace ve skupinách blokovat řešení problémů a co můžeme dělat, aby se věci rozhýbaly.

Kdo je Ondráš Přibyla?

Ondráš Přibyla je zakladatel projektu Fakta o klimatu a laureát Ceny za komunikaci globální změny klimatu za rok 2020. Ondráš vystudoval teoretickou fyziku, pak ale kolem roku 2006 přehodil výhybku a místo vědecké kariéry se začal věnovat komunikaci. Nejdřív působil jako popularizátor a lektor (učil mimo jiné předmět Změny klimatu na Masarykově Univerzitě v Brně), později rozšířil svou doménu o metodiku nenásilné komunikace, mediaci konfliktů a práci s komunikační kulturou v organizacích. V projektu „Fakta o klimatu“ spolu se svým týmem vytváří vizualizace dostupných dat o změně klimatu a možných řešení a snaží se tak přispět ke kvalitě celospolečenské diskuse.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství