Dobré cíle, základ funkčních OKR.

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Správný cíl je základem OKR. Týmy budou mít jasno v tom, na co se soustředit, aby co nejlépe přispěly ke strategii. Namísto soupeření se mohou sladit s ostatními. Zobrazit více…

V druhém dílu seriálu se zaměříme na cíle a jak je položit správně. Mají ambiciózně mířit na Měsíc, nebo stačí zůstat při zemi? Jaký je rozdíl mezi cílem a úkolem a kolik těch cílů máme mít?

Proč vysílání sledovat?

  • OKR umožní prioritizaci úkolů s ohledem na strategické firemní cíle.
  • Prohloubíte si mistrovství v OKR, tentokrát v oblasti tvorby dobrých cílů.
  • Můžete se pak rozhodnout, zda OKR ve své firmě nebo týmu nasadíte, a budete vědět, kudy do toho.

Co si odnesete?

  • Naučíte se vytvářet dobré cíle, které povedou k efektivitě týmů a k rozhodnutí, co funguje a co by se mělo upravit.

Kdo jsou hosté?

Lukáš Putna

Lukáš Putna je CTO Heureky. Členem vedení se stal v červenci 2017. Do společnosti přišel z obdobné funkce, kterou zastával v Seznamu. Od počátku jeho působení se Lukáš snaží sjednotit technologický směr s produktovou vizí Heureky. Je velkým zastáncem agilních metodik s velkým důrazem na samostatné vývojové týmy. V tom mu pomáhá společná strategie s produktovým oddělením, která nechává maximum rozhodnutí právě na nich.

Největším koníčkem jsou pro Lukáše aktivity spojené s rodinou, cestování a poznávání dobrého jídla a pití. Potrpí si na kvalitní pivo, o kterém dokáže mluvit hodiny. Relaxuje u hrnců s vařečkou v ruce, ale zároveň si rád zajde do vyhlášeného bistra na něco netradičního. To vše pak dohání sportem – na kole nebo v posilovně.

Andrea Šustrová

Andrea Šustrová se v Kokoze stará o to, aby OKR fungovala a aby týmy měly pravidelný rytmus, díky kterému se neustále slaďují na tom, na co dát fokus. Pomáhá kolegům a kolegyním udržet proces v chodu, koordinuje schůzky týmů a propojení cílů se strategií. Pracuje na tom, aby se OKR stala přirozenou součástí týmu a díky tomu byla týmová i individuální práce efektivnější a jasnější.

Jejím hlavním tématem je však zpracování organického odpadu a kompostování ve firmách, gastroprovozech nebo bytových domech, se kterými hledá vhodná řešení do udržitelných projektů a provozoven. Můžete se s ní také potkat na některém z webinářů nebo workshopů, které lektoruje, např. workshop na výrobu vermikompostéru. Baví ji přinášet nové nápady a ukazovat lidem, že kompostování do města patří a má to smysl!

Ondřej Suchý

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství