Dobré cíle, základ funkčních OKR.

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Správný cíl je základem OKR. Týmy budou mít jasno v tom, na co se soustředit, aby co nejlépe přispěly ke strategii. Namísto soupeření se mohou sladit s ostatními. Zobrazit více…

V druhém dílu seriálu se zaměříme na cíle a jak je položit správně. Mají ambiciózně mířit na Měsíc, nebo stačí zůstat při zemi? Jaký je rozdíl mezi cílem a úkolem a kolik těch cílů máme mít?

Proč vysílání sledovat?

  • OKR umožní prioritizaci úkolů s ohledem na strategické firemní cíle.
  • Prohloubíte si mistrovství v OKR, tentokrát v oblasti tvorby dobrých cílů.
  • Můžete se pak rozhodnout, zda OKR ve své firmě nebo týmu nasadíte, a budete vědět, kudy do toho.

Co si odnesete?

  • Naučíte se vytvářet dobré cíle, které povedou k efektivitě týmů a k rozhodnutí, co funguje a co by se mělo upravit.

Kdo jsou hosté?

Lukáš Putna

Lukáš Putna je CTO Heureky. Členem vedení se stal v červenci 2017. Do společnosti přišel z obdobné funkce, kterou zastával v Seznamu. Od počátku jeho působení se Lukáš snaží sjednotit technologický směr s produktovou vizí Heureky. Je velkým zastáncem agilních metodik s velkým důrazem na samostatné vývojové týmy. V tom mu pomáhá společná strategie s produktovým oddělením, která nechává maximum rozhodnutí právě na nich.

Největším koníčkem jsou pro Lukáše aktivity spojené s rodinou, cestování a poznávání dobrého jídla a pití. Potrpí si na kvalitní pivo, o kterém dokáže mluvit hodiny. Relaxuje u hrnců s vařečkou v ruce, ale zároveň si rád zajde do vyhlášeného bistra na něco netradičního. To vše pak dohání sportem – na kole nebo v posilovně.

Andrea Šustrová

Andrea Šustrová se v Kokoze stará o to, aby OKR fungovala a aby týmy měly pravidelný rytmus, díky kterému se neustále slaďují na tom, na co dát fokus. Pomáhá kolegům a kolegyním udržet proces v chodu, koordinuje schůzky týmů a propojení cílů se strategií. Pracuje na tom, aby se OKR stala přirozenou součástí týmu a díky tomu byla týmová i individuální práce efektivnější a jasnější.

Jejím hlavním tématem je však zpracování organického odpadu a kompostování ve firmách, gastroprovozech nebo bytových domech, se kterými hledá vhodná řešení do udržitelných projektů a provozoven. Můžete se s ní také potkat na některém z webinářů nebo workshopů, které lektoruje, např. workshop na výrobu vermikompostéru. Baví ji přinášet nové nápady a ukazovat lidem, že kompostování do města patří a má to smysl!

Ondřej Suchý

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat