Vím, jak zvládnout změnu

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Změna je součástí života každého z nás. Může být vyvolaná vnějšími faktory a pak je pouze na nás, jak na ní zareagujeme - přizpůsobíme se, budeme proti ní bojovat, necháme všemu volný průběh nebo se budete snažit být aktivními? Nebo můžeme být my sami těmi, kdo změnu iniciují se záměrem posunout věci lepším směrem. Zobrazit více…

Je pak na nás uřídit to tak, aby změna byla opravdu pozitivní. Kromě nás to závisí na těch, kterých se změna dotýká – budou vás podporovat, nechají vás v tom samotné nebo půjdou aktivně proti vám, protože se změnou nesouhlasí?

Proč vysílání sledovat?

  • V informacemi nabitých pasážích 4 x 5 minut si osvojíte praxí ověřené a funkční návody i esenciální know-how lidí, kteří leadership žijí ve svých organizacích. 
  • Získáte použitelné tipy, se kterými máte větší šanci na úspěch, případně alespoň na minimalizaci škod.

Kdo jsou hosté?

Lukáš Barda

Lukáš Barda je expertem a lektorem digitálních dovedností. Specializuje se na řízení projektů, efektivitu práce, spolupráci týmů a zdravé využití technologií. Pracovní zkušenosti posbíral a dále sbírá během let třeba v konzultantské firmě Accenture, v České spořitelně nebo na volné noze. Na část úvazku řídí projekty stále, zbytek času aktivně školí a konzultuje. Jeho kurzy prošly tisíce lidí (firmy, univerzity, veřejnost).

Miloš Malaník

Miloš Malaník se narodil v Brně, kde vystudoval ekonomiku a řízené strojírenství na VUT. Už od raného věku ho zajímala doprava, tehdy ještě jako koníček a zájem si udržel až do dnešního dne. Svou kariéru v logistice pak začal v 90. letech a z kurýra se vypracoval až na vedoucího brněnské pobočky. V rámci své více než dvacetileté kariéry v mezinárodní balíkové přepravě působil také na lokálních i regionálních manažerských pozicích. Práci vrcholového manažera zastával ve firmách DHL Express, UPS Supply Chain Solutions, Ceva Logistics či ve společnosti TNT Express.

V tuto chvíli již přes 4 roky působí jako generální ředitel společnosti DPD pro Českou republiku a Regional Manager CEE. Společnost DPD je největším soukromým přepravcem na českém trhu. Kromě své klasické přepravní agendy, investuje mateřská DPDgroup od roku 2012 do programu na kompenzaci uhlíkové stopy s názvem DrivingChange. Společnost se také zapojuje do pomoci organizacím jako jsou Světluška, Arkádie či do akce Ukliďme Česko.

Petr Skondrojanis

Petr Skondrojanis v personalistice se pohybuje více než 20 let. Po celou dobu pracuje na dodavatelské straně řeky a při práci ho vždy zajímaly tři věci a) smysl jeho práce, b) vzájemný respekt a za c) profesionalita. Říká o sobě, že je humanocentrista, protože pracuje pro lidi. Lidi, jejich potřeby, vnímaní a vztahy staví do popředí všeho, čemu se věnuje. Sám říká: „Každý máme klady a zápory, každý děláme chyby a každý jsme originál. A ta rozmanitost je na tom, co dělám, to nejzajímavější.“

V současnosti nejvíc působí v oblasti firemní kultury a baví ho, že potkává spoustu skvělých firem a řadu šikovných lidí, kteří mají chuť vytvářet ve své práci přidanou hodnotu. Svět je víc v pořádku než se zdá na první pohled. A za volantem 50 let starého Austin Mini Cooperu je pro něj i dopravní zácpa zážitek.

Dita Stejskalová

Dita Stejskalová je členkou vedení Ogilvy v České republice a odpovídá za divizi, která se věnuje public relations, budování a ochraně reputace firem a jejich vrcholového vedení. Věnuje se budování reputace lidí v top managementu, strategiím, krizové komunikaci a interní komunikaci. Vychovala spoustu úspěšných PR profesionálů a nejvíce ji baví vymýšlet s týmem nové úhly pohledu a propojovat lidi a myšlenky. PR tým Ogilvy pravidelně boduje v oborových cenách, ve 2019 si z Lemurů odnesl nejvíce trofejí. Dita je aktivní mentorkou v programu Odyssey pro ženy z businessu a European Women on Boards. Je členkou Správní rady Nadačního fondu NEURON na podporu vědy a Nadace BONA. V roce 2019 byla členkou poroty v kategorii PR v Cannes Lions.

Jiří Bréda

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství