ScaleUp Tip #33 – Rockefellerovy návyky – disciplína, opak kreativity

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Za posledních deset týdnů jsme postupně představili deset Rockefellerových návyků, které obsahují čtyřicet principů, které podporují zdravý a systematický růst byznysu. Stojí váš další růst na kreativitě a nebo důsledné disciplíně, ke které vám mohou Rockefellerovy návyky 2.0 pomoci? Zobrazit více…

Úspěšnost zvládnutí těchto principů stojí na schopnostech lídra, který ví co chce, dovednosti vybalancovat dvě protijdoucí oblasti požadavků (vztahy s lidmi a efektivní procesy), zvládnutí rutin a disciplín a neustálém kladení si otázek v oblastech Lidé (angažovanost), Strategie (růst tržeb), Exekuce (zisk a čas) a Hotovost (možnost vybírat si).

Kdo jsou ScaleUp experti?

Pavel Křepelka

Více jak 20 let strávil Pavel na manažerských pozicích ve středně velkých společnostech. Má bohaté zkušenosti z akvizic firem, jejich restrukturalizací, stěhování společností při zachování nonstop provozu a řešení krizových situací spojených s růstem a rozvojem SME firem.

Pavel je akreditovaným koučem, mentorem a partnerem výkonných manažerů středně velkých společností v rámci České, Slovenské a Polské republiky. Má za sebou více jak 7 500 hodin mentoringové a koučovací práce s klienty, zkušenosti se vzděláváním koučů, prochází pravidelnými supervizemi v systemickém koučování a investuje minimálně 100 hodin ročně do svého dalšího vzdělávání.

Roman Stupka

Celý život Roman cítí potřebu ovlivňovat věci kolem sebe. Jako šéf klukovské party, kapitán fotbalového týmu nebo generální ředitel. Romanovy zkušenosti top manažera a krizového manažera mu pomohly pochopit roli leadera v businessu i životě. Vidí ji v tom, dát lidem společnou vizi a pomáhat jim, aby si našli svoji, která na tu společnou navazuje. Musí jim také pomáhat přijmout osobní odpovědnost za design systému a týmovou odpovědnost za jeho funkčnost.

Podle Romana je “odstraňování demotivace důležitější než hledání motivace a poslouchat je důležitější než mluvit. Proto nyní místo provozování systémů pomáhá dobrým firmám stát se ještě lepšími.“ Roman při své práci nejčastěji používá metodu Rockefellerových návyků.

Pavel Křepelka

5 min | 21. 10. 2020 | Pořad: ScaleUp

Kompetence: Iniciativa, Inspirování, Motivace, Řízení zdrojů