Únor 2021 – Scaling Up

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Kniha nabízí konkrétní návody a nástroje, jak úspěšně řídit a rozvíjet firmy. Popisuje, jak systematicky budovat kompetence firmy a překonávat takzvaná "údolí smrti". Tedy období růstu firmy, kdy její velikost dána obratem tržeb nebo počtem zaměstnanců, vyžaduje zavedení nebo přenastavení procesů a pravidel potřebných pro další rozvoj." Zobrazit více…

Říká o knize Pavel Křepelka, člen sítě Red Button.

Jak to jen pár firem zvládne…. A proč ostatní ne.

Ve Scaling Up sdílí Harnish a jeho tým praktické nástroje a techniky pro budování firmy schopné dominovat vlastnímu odvětví. Tyto přístupy byly zdokonaleny v průběhu více než tří desetiletí, kdy poskytovaly podporu již desítkám tisíc generálních ředitelů a vedoucích pracovníků a pomáhaly jim zvládat narůstající komplexitu, vyvolávanou rozšiřováním firmy a dramatickými změnami trhů. Tato kniha je napsána tak, aby se všichni-od zaměstnanců v první linii až po vedoucí pracovníky-mohli přizpůsobit a přispívat k rozvoji a růstu firmy.

Cílem této knihy je pomoci vám obrátit to, co vám připadá jako“ kotva, která brzdí“, do vnímání „větru v zádech“ – vytvořit společnost, kde zaměstnanci jsou spokojení a opravdu aktivní ; kde zákazníci vám pomáhají dělat váš marketing a kde každý vydělává odpovídající peníze. K dosažení tohoto cíle se Scaling Up zaměřuje na čtyři hlavní oblasti rozhodování, které musí mít každá společnost správné: lidé, strategie, exekuce a hotovost. Kniha obsahuje řadu nových jednostránkových nástrojů včetně aktualizovaného Jednostránkového strategického plánu a Rockefeller Habits Checklist ™, které více než 40 000 firem po celém světě využilo k svému úspěšnému rozvoji a růstu – od velikosti jednotek milionů až po miliardy dolarů.

Kdo je Pavel Křepelka?

Pavel Křepelka strávil více jak 20 let na manažerských pozicích ve středně velkých společnostech. Má bohaté zkušenosti z akvizic firem, jejich restrukturalizací, stěhování společností při zachování nonstop provozu a řešení krizových situací spojených s růstem a rozvojem SME firem. V současné době je akreditovaným koučem, mentorem a partnerem výkonných manažerů středně velkých společností v rámci České, Slovenské a Polské republiky. Má za sebou více jak 4000 hodin mentoringové a koučovací práce s klienty, zkušenosti se vzděláváním koučů, prochází pravidelnými supervizemi v systemickém koučování a investuje minimálně 100 hodin ročně do dalšího vzdělávání.

10 min | 19. 1. 2021 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství