Únor 2021 – Scaling Up

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Kniha nabízí konkrétní návody a nástroje, jak úspěšně řídit a rozvíjet firmy. Popisuje, jak systematicky budovat kompetence firmy a překonávat takzvaná "údolí smrti". Tedy období růstu firmy, kdy její velikost dána obratem tržeb nebo počtem zaměstnanců, vyžaduje zavedení nebo přenastavení procesů a pravidel potřebných pro další rozvoj." Zobrazit více…

Říká o knize Pavel Křepelka, člen sítě Red Button.

Jak to jen pár firem zvládne…. A proč ostatní ne.

Ve Scaling Up sdílí Harnish a jeho tým praktické nástroje a techniky pro budování firmy schopné dominovat vlastnímu odvětví. Tyto přístupy byly zdokonaleny v průběhu více než tří desetiletí, kdy poskytovaly podporu již desítkám tisíc generálních ředitelů a vedoucích pracovníků a pomáhaly jim zvládat narůstající komplexitu, vyvolávanou rozšiřováním firmy a dramatickými změnami trhů. Tato kniha je napsána tak, aby se všichni-od zaměstnanců v první linii až po vedoucí pracovníky-mohli přizpůsobit a přispívat k rozvoji a růstu firmy.

Cílem této knihy je pomoci vám obrátit to, co vám připadá jako“ kotva, která brzdí“, do vnímání „větru v zádech“ – vytvořit společnost, kde zaměstnanci jsou spokojení a opravdu aktivní ; kde zákazníci vám pomáhají dělat váš marketing a kde každý vydělává odpovídající peníze. K dosažení tohoto cíle se Scaling Up zaměřuje na čtyři hlavní oblasti rozhodování, které musí mít každá společnost správné: lidé, strategie, exekuce a hotovost. Kniha obsahuje řadu nových jednostránkových nástrojů včetně aktualizovaného Jednostránkového strategického plánu a Rockefeller Habits Checklist ™, které více než 40 000 firem po celém světě využilo k svému úspěšnému rozvoji a růstu – od velikosti jednotek milionů až po miliardy dolarů.

Kdo je Pavel Křepelka?

Pavel Křepelka strávil více jak 20 let na manažerských pozicích ve středně velkých společnostech. Má bohaté zkušenosti z akvizic firem, jejich restrukturalizací, stěhování společností při zachování nonstop provozu a řešení krizových situací spojených s růstem a rozvojem SME firem. V současné době je akreditovaným koučem, mentorem a partnerem výkonných manažerů středně velkých společností v rámci České, Slovenské a Polské republiky. Má za sebou více jak 4000 hodin mentoringové a koučovací práce s klienty, zkušenosti se vzděláváním koučů, prochází pravidelnými supervizemi v systemickém koučování a investuje minimálně 100 hodin ročně do dalšího vzdělávání.

10 min | 19. 1. 2021 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat