ScaleUp Tip #03 – Jasné poslání, cesta k srdcím vašich lidí

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Už víme jak důležité je růst. Že růst není vždy jen o zisku/obratu, ale hlavně o konkurenceschopnosti, růstu lidí, s kterými na té cestě jdeme a hlavně růstu samotného lídra. Protože firma sama nikdy nepřeroste schopnosti svého lídra. Ale pokud chceme ostatní vtáhnout do této cesty, měli bychom začínat první u jejich srdce. Zobrazit více…

A pokud opravdu chceme zahrát na tu správnou srdeční strunu, měli bychom začít u jasného poslání – „Proč vůbec existujeme, o co by svět přišel, kdybychom tu nebyli.“ A věřte, že „vyvářet zisk akcionářům“ nikoho z vašeho týmu za srdce nechytne.?

Kdo jsou ScaleUp experti?

Pavel Křepelka

Více jak 20 let strávil Pavel na manažerských pozicích ve středně velkých společnostech. Má bohaté zkušenosti z akvizic firem, jejich restrukturalizací, stěhování společností při zachování nonstop provozu a řešení krizových situací spojených s růstem a rozvojem SME firem.

Pavel je akreditovaným koučem, mentorem a partnerem výkonných manažerů středně velkých společností v rámci České, Slovenské a Polské republiky. Má za sebou více jak 7 500 hodin mentoringové a koučovací práce s klienty, zkušenosti se vzděláváním koučů, prochází pravidelnými supervizemi v systemickém koučování a investuje minimálně 100 hodin ročně do svého dalšího vzdělávání.

Roman Stupka

Celý život Roman cítí potřebu ovlivňovat věci kolem sebe. Jako šéf klukovské party, kapitán fotbalového týmu nebo generální ředitel. Romanovy zkušenosti top manažera a krizového manažera mu pomohly pochopit roli leadera v businessu i životě. Vidí ji v tom, dát lidem společnou vizi a pomáhat jim, aby si našli svoji, která na tu společnou navazuje. Musí jim také pomáhat přijmout osobní odpovědnost za design systému a týmovou odpovědnost za jeho funkčnost.

Podle Romana je “odstraňování demotivace důležitější než hledání motivace a poslouchat je důležitější než mluvit. Proto nyní místo provozování systémů pomáhá dobrým firmám stát se ještě lepšími.“ Roman při své práci nejčastěji používá metodu Rockefellerových návyků.

Pavel Křepelka

4 min | 25. 3. 2020 | Pořad: ScaleUp

Kompetence: Iniciativa, Inspirování, Motivace, Řízení zdrojů