Nejtěžší je přežít první náraz do zdi

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Jan Romportl a Filip Trhlík se ve své každodenní práci zabývají daty a umělou inteligencí. Svou činností chtějí měnit svět a zároveň se u toho uživit udržitelným byznys modelem s dostatečnou volností, která je nechává experimentovat. To není v rámci oboru umělé inteligence a korporátního řízení společnosti vůbec jednoduché skloubit. Podívejte se, jak se jim to v rámci Dataclair a O2 daří. Zobrazit více…

Proč vysílání sledovat?

  • Objevíte svět dat a lidí, kteří jim ve svých zaměstnání poroučí.
  • Zjistíte, že je možné dodat volnost i do tak standardně rigidních organizací jako jsou korporáty a univerzity.
  • Uvědomíte si, že role vašeho stážisty a juniorního kolegy nemusí být zaměřená jen na práci, co ostatní nechtějí dělat. Naopak začnete jim svěřovat ty nejkomplexnější výzvy vaší organizace.

Kdo jsou hosté?

Jan Romportl

Jan Romportl je ředitelem Dataclair a chief data scientist v O2 Czech Republic. Svou vědeckou dráhu započal na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni, kde vystudoval kybernetiku a umělou inteligenci. Kromě těchto oborů se na doktorské úrovni zaobíral také filozofií vědy na Fakultě filozofické ZČU.

Od roku 2015 působí v O2 a vede oblast zaměřenou na využívání a rozvoj pokročilého strojového učení v oblasti telekomunikačních dat. Věnuje se také výzkumu bezpečnosti umělé inteligence, spolupracuje na výzkumu s Centrem teoretických studií Univerzity Karlovy, s Národním ústavem duševního zdraví a s českým spolkem hnutí Effective Altruism. Organizuje také AI Safety Meetup v Praze.

Filip Trhlík

Filip Trhlík je student působící jako Machine Learning & NLP Researcher v O2 Czech Republic. Zajímá se o vývoj a výzkum v oblasti Machine Learning. Spolupracuje také s Universitou Karlovou na výzkumu automatizované analýzy dezinformací a jejich šíření.

Martin Vitek

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat