Kapitán týmu x Kapitán letadla

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

V dnešním InspiRáciu si spolu s Pavlem Pumprlou, kapitánem basketbalového týmu a Davidem Heclem, kapitánem Airbusu A380, budeme povídat o tom, jakou cítí oba kapitáni zodpovědnost během letu a zápasu ve svých názvem stejných a jinak velmi odlišných rolích. Podíváme se na různé archetypy lídra, čím se liší a které jsou blízké naším hostům. Zobrazit více…

Probereme v debatě společně, zda je v kokpitu letadla vůbec nějaký prostor na experimentování. Podíváme se, kolik prostoru naopak zabírá kreativita hráčům na palubovce při hře basketbalového týmu. Bude nás zajímat, co mohou oba kapitáni rozhodnout sami a k čemu potřebují součinnost svých týmu.

Zeptáme se, nakolik jsou svázáni ve svých profesích striktními předpisy a jak hodně mohou být flexibilní v postupech, které volí. Probereme také společně otázky důvěry i sebedůvěry. Ač se jedná o pozice shodného názvu, z podstaty jejich působení můžeme očekávat velmi odlišné “leadership” styly. Pokud se chcete dozvědět více, pak jste tu s námi správně. 

Co si z vysílání odnesete?

  • Jak shodně či naopak odlišně mohou motivovat a řídit své týmy dva kapitáni – kapitán velkého dopravního letadla a kapitán sportovního týmu. 
  • Nakolik oba kapitáni mohou ovliňovat  strategii a taktiku profesí, které vykonávají. 
  • Nakolik je pro oba důležitá týmová práce, spoléhání sám na sebe a na ostatní členy týmu. 
  • Jak důležité jsou osobní integrita lídra a schopnost motivovat vlastním příkladem.

Kdo jsou hosté?

Pavel Pumprla

Pavel Pumprla je dlouholetý úspěšný basketbalový reprezentant České republiky a kapitán úspěšného národního týmu z Mistrovství světa v Číně v roce 2019. S basketem začal už v devíti letech v Olomouci a přes Opavu a zahraniční štace ve Španělsku byl řadu let kapitánem nejlepšího českého klubu a pravidelného účastníka Evropské ligy z Nymburku. Pavel žije v Poděbradech, kromě basketu se věnuje celé řadě dalších aktivit, vystupuje často jako motivační spíkr na téma vedení a rozvoje lidí a produkuje také vlastní úspěšný podcast Cesty vítězů.

David Hecl

David Hecl se stal kapitánem dopravního letadla Boeing B737 v roce 2001, kdy létal u Českých Aerolinií. Během své kariéry u ČSA zastával pozici Quality Managera pro výcvik letových posádek a poté pozici zástupce šéfpilota na typu B737 a pilota-instruktora na letadle B737. V roce 2009 nastoupil ke společnosti Emirates Airline. Přes letadla typu Airbus A330 a A340 se dostal až k létání na Airbuse A380, na kterém se v roce 2015 opět stal kapitánem. Po odchodu z Emirates v roce 2018 létal až do „zastavení“ letového provozu po celém světě jako kapitán na Airbusu A380 u společnosti Korean Air. Letectví je pro něho srdeční záležitostí, takže na letištích tráví čas i mimo „pracovní“ lítání a rád si vyjede do přírody na kole.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat