Budování zdravých a výkonných TOP manažerských týmů

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

První Rockefellerův návyk říká - tým vedení firmy je zdravý a dobře sladěný. Jinými slovy, Váš TOP manažerský tým musí mít mezi sebou takovou úroveň důvěry, která umožňuje skutečnou debatu a konstruktivní konflikt. Zobrazit více…

Ve velkých společnostech tomu často brání politika, v menších rychle rostoucích firmách zase přátelství. Členové manažerských týmů tak musí dokázat přijmout diverzitu (čím více, tím lépe) a být ochotni se navzájem otevřeně konfrontovat při rozhodování a odhalování skutečných faktů.

Proč vysílání sledovat?

  • Zjistíte, proč mohou být i týmy složené z nejlepších hráčů nezdravé a neefektivní.
  • Seznámíte se s modelem vysoce efektivních a zdravých týmů.

Co si odnesete?

  • Poznáte, proč jsou některé týmy výkonnější a zdravější a jiné ne.
  • Zjistíte, jaké jsou hlavní dysfunkce týmů, které paralyzují jak zdraví, tak výkon celého týmu.
  • Zapojíte-li se do výzvy, můžete si otestovat, jak je to s dysfunkcemi ve vašem týmu.

Kdo jsou hosté?

Jiří Vystrčil

Jiří Vystrčil vystudoval strojařinu na VUT v Brně, po pěti letech „u prkna“ pracoval pár let v oboru IT. Pak si „střihnul“ pět let ve financích, aby se vrátil do oboru a působil jako šéf automotive výroby v THK Rhythm Automotive Czech a.s. v Dačicích. Ve stejné firmě, v níž již více jak deset let působí v pozici generálního ředitele. Jeho krédem je, že nic se nejí tak horké, jak se uvaří, a člověk se učí každý den. Je to jako když šlapete nahoru po eskalátorech, které se pohybují opačným směrem, než jdete vy. Jak se zastavíte, jedete dolů. Dostat se nahoru dá práci a je nutné se neustále učit. Jiří hrál více jak 20 let fotbal (a stále je to jeho nejmilejší sport). Dnes už jezdí „jen“ na kole a chutná mu plzeňská dvanáctka. Za nejtěžší považuje denně překonávat své ego, které má tendenci neustále dokazovat okolí i sobě, že umí dělat věci lépe než ti ostatní. Největší radost má z toho, když lidé spolupracují a věci okolo fungují.

Aleš Čech

Aleš Čech vystudoval Filozofickou fakultu v Olomouci, obor Andragogika, celou svoji dosavadní kariéru strávil na HR manažerských pozicích. Posledních šest let pracuje na pozici HR manažera v THK Rhythm Automotive Czech a.s. v Dačicích. Žije fotbalem, historií a fotografií.

Pavel Křepelka

39 min | 12. 8. 2021 | Pořad: ScaleUp

Kompetence: Spolupráce, Týmová práce, Týmový duch

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství