Autonomní týmy

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Samoorganizované autonomní týmy jsou jedním ze základních pilířů agilní organizace. A nejen tam - stejný koncept nalezneme v tyrkysových, kruhových nebo svobodných organizacích. V praxi jde o nejproblematičtější část- narážíme zde na kulturní zvyklosti mít jednoho odpovědného “šéfa”. Zobrazit více…

Autorita někoho “nad-řízeného” nás provází od dětství – rodiče, učitelé, trenéři. Jak postavit týmy, kde není potřeba šéfa? Jak přenést odpovědnost na lidi ve firmě, abych z toho já jako lídr nezkolaboval? Jak se musím změnit já jako lídr organizace? Na tyto a mnohé další otázky vám přinese odpověď další díl Agile Talks, do kterého jsme si pozvali dva lídry, kteří si změnou prošli na vlastní kůži. Naše pozvání přijali Michal Beránek, bývalý Náčelník firmy, OpenOne, a Jirka Halousek, spoluvlastník a CEO Iresoft. Můžete se těšit na sdílení jejich příběhů a zkušeností z posledních několika let budování firmy.

Proč vysílání sledovat?

  • Dozvíte se, co bylo nejdůležitější na cestě přenášení odpovědnosti na týmy bez potřeby šéfa “mrskajícího bičem”.
  • Zjistíte, co se těmto lídrům při vytváření takové organizace (ne)osvědčilo.
  • Uvidíte, kde je a kde není vhodný koncept samoorganizovaných autonomních týmů.

Kdo je Michal Beránek?

Michal Beránek se více než 20 let věnuje vedení firem a týmů. Poslední 4 roky hledá ve firmě OpenOne, kde je většinový vlastník, nový model toho, jak vést firmu, aby to co nejvíce lidí v ní bavilo a přitom byla ekonomicky soběstačná. Zpravidla se tomu říká svobodná firma. Věří, že jde najít model, kde je hodně radosti a štěstí v práci. Domnívá se, že úlohou leaderů ve 21. století je takový model hledat, nastavovat a udržovat. Snaží se inspirovat a probouzet majitele firem a jejich leadery k takovému přístupu.

Kdo je Jiří Halousek?

Jiří Halousek vede a spoluvlastní brněnskou softwarovou firmu IRESOFT. Podniká v tom, že se snaží pomáhat těm, co pečují o ostatní lidi (například dělají SW pro domovy pro seniory apod.). Také vytváří docházkové systémy ALVENO. Jeho velké téma, které ho baví a kterému se dlouhou dobu věnuje, je firemní kultura postavená na hodnotách a svobodných principech, řízení firmy pomocí kruhů, agilního přístupu apod. Znáte knížku firemní kultury IREBOOK? Snaží se ve firmě vytvořit takové prostředí, kde většina lidí může být šťastná většinu dní. S tím mu pomáhá nejen Štěstěna Andrea (Chief Happiness Officer), ale celé kruhové vedení firmy.

Roman Šmiřák

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat