Srpen 2019 – Podivín

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Myslíš si, že svoboda v práci a firma bez šéfů je jen pro mladé hipstery a nemůže to fungovat ve výrobě a velkých organizacích? Přečti si příběh průmyslníka z Brazílie, který transformoval obří výrobní koncert už v osmdesátkách. Jeho příběh a cestu, jak na to šel, najdeš v téhle knize." Zobrazit více…

Říká o knize Petr Pouchlý (Jezevec), člen sítě Red Button.

Nesmírně čtivý a místy až neuvěřitelný příběh přerodu výrobní, direktivně řízené firmy v jednu z nejsvobodnějších společností dneška, které ostatní právem přezdívají “nejneobvyklejší pracoviště světa”. Zaměstnanci si zde sami rozhodují o věcech, na které má většina organizací dneška stoh směrnic nebo jiných předpisů a aparát manažerů, kteří ten stoh administrují. Mnozí lidé říkají, že po přečtení Podivína se už na svět organizací a řízení firem nedokázali nikdy podívat stejně jako dřív. Podivín svým příběhem přeměny existující firmy tak doplňuje Štěstí doručeno – vyprávění o svobodné firmě, která vznikla na zelené louce. Doplňuje také Svobodu v práci, která je příběhem bezmála dvaceti firem, které svobodu jako způsob organizace a řízení využívají.

„Jeho firma se stala jakýmsi průvodcem pro organizace, které by to chtěly dělat jinak a chtěly by, aby zaměstnanci byli opravdu spolupracovníci, nikoliv lidi, kteří do firmy chodí odkroutit si svoje a pak jdou domů.“ říká Petr Pouchlý. „Nový způsob práce, který vytvořil, vynesl firmě označení nejneobvyklejší pracoviště světa.“ Podle Jezevce jde proto o „kultovní dílo moderního způsobu řízení organizace“.

Kdo je Petr Pouchlý?

Petr Pouchlý je kreativec, evangelista gamifikace a designér lidské interakce. Míchá zkušenosti ze světa nadnárodních korporací (kde 12 let pracoval) s praxí z neziskového sektoru (kde pracoval mnohem déle) a soukromého podnikání ve svobodné firmě Court of Moravia. Ze všech světů si bere to nejlepší pro budování komunit, vedení týmů a hravý design. Nejčastěji v pozici ambasadora designerského studia zaměřeného na velké organizace. ☠ Za svůj přijal boj se šlendriánem a lemplovstvím, levnými paperbackovými pravdami a mizernou prací s lidmi, často nazývanými lidskými zdroji.

9 min | 20. 7. 2019 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství