Srpen 2019 – Podivín

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Myslíš si, že svoboda v práci a firma bez šéfů je jen pro mladé hipstery a nemůže to fungovat ve výrobě a velkých organizacích? Přečti si příběh průmyslníka z Brazílie, který transformoval obří výrobní koncert už v osmdesátkách. Jeho příběh a cestu, jak na to šel, najdeš v téhle knize." Zobrazit více…

Říká o knize Petr Pouchlý (Jezevec), člen sítě Red Button.

Nesmírně čtivý a místy až neuvěřitelný příběh přerodu výrobní, direktivně řízené firmy v jednu z nejsvobodnějších společností dneška, které ostatní právem přezdívají “nejneobvyklejší pracoviště světa”. Zaměstnanci si zde sami rozhodují o věcech, na které má většina organizací dneška stoh směrnic nebo jiných předpisů a aparát manažerů, kteří ten stoh administrují. Mnozí lidé říkají, že po přečtení Podivína se už na svět organizací a řízení firem nedokázali nikdy podívat stejně jako dřív. Podivín svým příběhem přeměny existující firmy tak doplňuje Štěstí doručeno – vyprávění o svobodné firmě, která vznikla na zelené louce. Doplňuje také Svobodu v práci, která je příběhem bezmála dvaceti firem, které svobodu jako způsob organizace a řízení využívají.

„Jeho firma se stala jakýmsi průvodcem pro organizace, které by to chtěly dělat jinak a chtěly by, aby zaměstnanci byli opravdu spolupracovníci, nikoliv lidi, kteří do firmy chodí odkroutit si svoje a pak jdou domů.“ říká Petr Pouchlý. „Nový způsob práce, který vytvořil, vynesl firmě označení nejneobvyklejší pracoviště světa.“ Podle Jezevce jde proto o „kultovní dílo moderního způsobu řízení organizace“.

Kdo je Petr Pouchlý?

Petr Pouchlý je kreativec, evangelista gamifikace a designér lidské interakce. Míchá zkušenosti ze světa nadnárodních korporací (kde 12 let pracoval) s praxí z neziskového sektoru (kde pracoval mnohem déle) a soukromého podnikání ve svobodné firmě Court of Moravia. Ze všech světů si bere to nejlepší pro budování komunit, vedení týmů a hravý design. Nejčastěji v pozici ambasadora designerského studia zaměřeného na velké organizace. ☠ Za svůj přijal boj se šlendriánem a lemplovstvím, levnými paperbackovými pravdami a mizernou prací s lidmi, často nazývanými lidskými zdroji.

9 min | 20. 7. 2019 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat