Speciál: Boomer/Zoomer Tie-break #3 – My už důchody mít nebudem!

Vysílání bude zveřejněno 28. 6. 2024 v 9:00.

Vysílání jsou k dispozici pouze uživatelům s členstvím Inspire.
Zakoupit členství

Speciál: Boomer/Zoomer Tie-break #3 – My už důchody mít nebudem!

Poslechněte si rozhovor, v kterém jsme probrali i témata jako jsou Spojené státy Evropské, možnost jedné vlastní EU armády nebo koho volit v podzimních prezidentských volbách, kdybychom byli občany USA. Těžká volba :). Zobrazit více…

S termínem Eurovoleb za dveřmi jsme dnes trochu zabrousili i do oblasti politiky. Co vlastně považují mladí za svůj domov? Je to město, kraj kde žiju nebo Česko, Evropa, Zeměkoule? Jsou pro mladou generaci volby do Evropského parlamentu stejně důležité jako volby domácí? 

“Já už se do Evropské unie vlastně narodila ale vy jste se rozhodovali a hlasovali v referendu zda vstoupit či ne. Tak jaké vlastně byly tenkrát ty “prodejní” argumenty pro vstup?” ptá se Anička v dalším dílu mezigeneračního podcastu Boomer/Zoomer Tie-break.

“Já prvně volila na podzim 2018 do Sněmovny. A volila jsem tenkrát Piráty.” Proč? “No prostě mi připadali jako cool strana… a pro mladý, nic víc v tom nebylo” říká Anička. “Chtěla jsem volit liberální stranu. Teď už ale i Ivan Bartoš trochu zestárnul, dredy se holt trochu okoukaly :). Jou už třeba silnější témata než legalizace konopí.”

A co jsou pro tebe ty zásadní témata? “Hmmm… bydlení, podpora mladých rodin, taky půlúvazky. Co se stalo s DPP a DPČ je strašný. A konečně bychom měli odbouchnout i to manželství pro všechny. Stejně se k tomu zas budeme vracet a jednou se to stejně schválí. Není nutný poslouchat dokola ohavný výroky některých politiků” říká v našem rozhovoru Anna.

Kdo je pro tebe inspirativní politik ve světě a nebo doma? “Ty jo, zajímavá otázka… o politicích vlastně nepřemýšlím jako o někom, kdo by mě měl inspirovat. Já je toleruju, beru že tam jsou a pokud neudělají přešlap tak je to vlastně ok. Z těch evropských politiků to podle mě dělá docela dobře třeba Donald Tusk a nebo i Rishi Sunak.”

S kamarády se o politice moc nebavíme. V hospodě si tak maximálně děláme srandu, že my už mít důchody nebudem” říká Anička. “Možná bych se i do politiky jednou zapojila, připadá mi to přirozené, ale ta daň za to mi teď připadá příliš vysoká.”

Kdo je host?

Anna Benešová

Anna Benešová

Petr Benes

36 min | 28. 6. 2024 | Pořad: CZECHárna

Kompetence: Inspirování, Motivace, Sebereflexe