Agilní a neagilní svět spolu?

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Může fungovat Agilní a neagilní svět spolu vedle sebe v jedné organizaci? Zvažujete, zda se vydat postupnou transformací a nechat žít vedle sebe Agilní a neagilní svět? Má takový hybridní režim vůbec smysl nebo je potřeba si zvolit jeden směr a toho se držet? Zobrazit více…

Do dalšího dílu Agile Talks jsme si pozvali experty na oba dva světy, aby společně s námi hledali odpovědi na výše položené otázky. Pozvání přijali Jarek Procházka, Agilní kouč a mentor a Martin Klusoň, šéf Komory Projektových Manažerů a úspěšný manažer.

Proč byste si měli vysílání pustit?

  • Dozvíte se, zda může Agilní a neagilní svět fungovat v jedné firmě dohromady.
  • Naši hosté vám dají odpovědi na otázku, zda lze zavést Agilní principy do projektově řízené firmy.
  • Dostanete konkrétní tipy z praxe, jak lze zavést ve firmě hybridní režim.

Kdo jsou hosté?

Jaroslav Procházka

Jaroslav Procházka se společně s firmami a jejich lídry snaží budovat Agilní a inovační kulturu tam, kde to dává smysl a kde jsou tomu lidé nakloněni. Zkušenosti v Agilním kontextu sbíral přes 15 let v různých rolích od vývojáře, přes produkťáka, až po Agilního kouče v mnoha firmách i svých projektech. Za tu dobu zažil a poznal mnoho přístupů k Agilním principům a metodám, jejich přínosy a dopady. Jeho přístup je hodně o spolutvorbě s vedením a týmy, o koučování, mentoringu, stínování a simulacích.

Protože si rád ušpiní ruce, tak kromě pomoci u Agilních transformací spoluzaložil dva startupy: mobilní tržiště pro nábor mladých lidí QuickJOBS a technologické SimplyIT.cloud. Spoluzaložil také podnikatelský inkubátor, je mentorem v dalších inkubátorech a soutěžích. Organizoval a vyučoval studenty vysokých škol v Ostravě.

Spolupořádal a vytvářel několik ročníků konferencí inAgile, People inAgile, Product inAgile, HRin, Konferenci o talentu, či Ostravský TEDx. O zkušenosti se rád dělí i v knihách, e-knihách a článcích na LinkedIn i svém blogu www.differ.cz.

Martin Klusoň

Martin Klusoň je jednou z uznávaných tváří českého projektového managementu. Za posledních dvacet pět let působil na pozicích generálního ředitele, konzultanta, lektora, programového a projektového manažera. Založil společnost Symphera poskytující služby v oblasti projektového řízení. Vyškolil několik tisíc projektových manažerů, product ownerů a scrum masterů v ČR, Evropě či USA. Pomáhá klientům na významných projektech s Agilními transformacemi, implementací metodiky, nastavením PMO či posuzováním zralosti společnosti nebo projektových manažerů. Martin je zakladatelem a čestným prezidentem Komory Projektových Manažerů v ČR. Přednáší na odborných konferencích, píše odborné články.

Roman Šmiřák

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat