Speciál: Boomer/Zoomer Tie-break #2 – Sametová revoluce je pravěk!

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Jako Husákovo dítě jsem se narodil přesně čtvrtstoletí po II. válce. Ta pro mě už představuje pravěk. Dobu, kterou jsem nezažil a která mi s nadsázkou tak trochu splývá s průmyslovou revolucí. “Pro moji generaci je stejným pravěkem Sametová revoluce”, kontruje v dnešním pokračování Boomer / Zoomer Tie-breaku Anička. Zobrazit více…

Po pozvolném rozjezdu co zrovna čteme, jak vnímáme vyhrocenou společenskou situaci, zda v životě plánujeme, jak vnímáme fake news a zda myslíme na zadní vrátka nebo žijem jen ze dne na den, jsme postupně v povídání rozjeli fakt zajímavé grády.
“Bez mobilu bych už nevyšla na ulici. A že bych ho zapomněla doma? Tak to se mi fakt nestane!” říká v rozhovoru Anička. “Vzdát se internetu na měsíc za 20 000 korun? Ani náhodou. možná tak za dvě stě a I to si moc neumím představit!”

Nosí Gen Z ještě peněženku? A hodinky? Proč jsou knihovny už jen pro fajnšmekry a proč by bez klávesové zkratky Ctrl+F šlo dnes jen stěží studovat? “My už vůbec netelefonujem, zvednu to maximálně rodičům a babičce”, pokračuje Anička v další části tie-breaku.
Boomeři jedou ve whatsappech, my už ne. Facebook mě nezajímá, maximálně Messenger.” Už i “starší” Gen Z se liší od té mladší, pubertální. “My v TikToku nejedem, to až ti pod námi. My se oblékali podle Bravíčka, pro ně už je vzorem Youtuber a influencer.” “Je jedno jestli je ti 40 nebo 55 let. Každej kdo má děti mi splývá do jedné generace.” Wow! I pro “silnej ročník sedmdesát” je v dneším dílu spousta otvíráků očí…

Kdo je host?

Anna Benešová

Anna Benešová

Petr Benes

42 min | 17. 5. 2024 | Pořad: CZECHárna

Kompetence: Inspirování, Motivace, Sebereflexe