Speciál: Boomer/Zoomer Tie-break #1

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Už nějakou dobu s dcerou Annou probíráme, zda si občas nestřihnout společnou mezigenerační debatu. Zprostředkovat posluchačům pohledy rozdílných generací na témata, co hýbou společností. A tak je tu dnes pro vás první díl CZECHárny Speciál! Nazvali jsme ho Boomer / Zoomer Tie-break. Zobrazit více…

Proč zrovna Tie-break? Protože nás oba spojoval a spojuje tenis. A právě v tenisu vznikl v 70. letech tie-break, česky zkrácená hra. Ta má sloužit k tomu, aby ukončila někdy nekonečné tenisové maratony. Naši první zahřívací zkrácenou hru vykopáváme povídáním o nálepkování generací. Co si o nás – skoro Boomerech – myslí příslušníci Generace Z? A proč my je označujeme jako snowflakes? Jsou opravdu tak křehcí a málo odolní a nebo naopak mnohem vnímavější, sebevědomější a zodpovědnější, než jsme v post pubertě byli my mileniálové? Proč nás naše děti označují s despektem jako Boomery a co je to pro co si nás jako generaci váží? Snažíme se oba vyhýbat generalizování. Tentokrát jsme s Aničkou hráli spíš debla na stejné straně sítě. Ale těšit se můžete i na ostřejší výměny servis-volej a vysoké nahrávky na smeč. Věřte, že jsme si  za čtvrtstoletí jako otec a dcera vícekrát vyzkoušeli, že to oba – nejen v tenisu – umíme🙂.

Kdo je host?

Anna Benešová

Anna Benešová

Petr Benes