Role Produkťáka v Agilním světě

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Agilní metodiky vznikly proto, aby se mimo jiné zbořila bariéra mezi dvěma odlišnými světy - business a IT. Proto je často v Agilních metodikách součástí realizačního týmu role Product Owner (PO). PO má v týmu zastupovat potřeby a kontext klientů, segmentu, trhu. V praxi se ale tato role spíše obsazuje technickými lidmi a je z něj nebo z ní “administrátor Jiry”. Zobrazit více…

Proč byste si měli vysílání pustit?

  • Zjistíte, jaký je rozdíl a vztah mezi Product ownerem a Product managerem.
  • Vyjasníte si roli PO v Agilním týmu.
  • Dozvíte se, kdo je vhodný do role PO, jaké jsou klíčové kompetence a co z Product managementu by měl/a znát.
  • Uvidíte, co se ukázalo jako nutné předpoklady pro úspěšné fungování PO.

Kdo jsou hosté?

Eva Novotná

Eva Novotná je produktová manažerka v Productboardu. Předtím pracovala jako digitální konzultanka a agilní koučka v McKinsey, kde radila firmám v různých odvětvích – například v telekomunikacích, bankovnictví a farmacii. Jako agilní kouč pomáhala jednotlivým týmům, ale pracovala i na celofiremních digitálních a agilních transformacích.

Marek Grynhoff

Marek Grynhoff pracuje od roku 2018 jako CPO v Heureka Group, která provozuje nákupní rádce v 9 zemích CEE. Na starosti má produktovou strategii a vedení celého týmu. Marek je zastáncem agilních metodik. Proto v Heurece místo neflexibilních roadmap pomohl zavést řízení přes OKR. Místo velkých projektů prosazuje rozvoj produktů krok za krokem s průběžným ověřováním, zda úpravy, které se provádí, mají pro zákazníky smysl a užitek. Většinu volného času tráví Marek se svou rodinou, se třemi dětmi podniká výlety do přírody, jezdí na kolech a v zimě spolu tráví čas na svahu. Kromě onlinu ho baví celkově technologie, dále technika, auta a motosport.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství