Role Produkťáka v Agilním světě

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Agilní metodiky vznikly proto, aby se mimo jiné zbořila bariéra mezi dvěma odlišnými světy - business a IT. Proto je často v Agilních metodikách součástí realizačního týmu role Product Owner (PO). PO má v týmu zastupovat potřeby a kontext klientů, segmentu, trhu. V praxi se ale tato role spíše obsazuje technickými lidmi a je z něj nebo z ní “administrátor Jiry”. Zobrazit více…

Proč byste si měli vysílání pustit?

  • Zjistíte, jaký je rozdíl a vztah mezi Product ownerem a Product managerem.
  • Vyjasníte si roli PO v Agilním týmu.
  • Dozvíte se, kdo je vhodný do role PO, jaké jsou klíčové kompetence a co z Product managementu by měl/a znát.
  • Uvidíte, co se ukázalo jako nutné předpoklady pro úspěšné fungování PO.

Kdo jsou hosté?

Eva Novotná

Eva Novotná je produktová manažerka v Productboardu. Předtím pracovala jako digitální konzultanka a agilní koučka v McKinsey, kde radila firmám v různých odvětvích – například v telekomunikacích, bankovnictví a farmacii. Jako agilní kouč pomáhala jednotlivým týmům, ale pracovala i na celofiremních digitálních a agilních transformacích.

Marek Grynhoff

Marek Grynhoff pracuje od roku 2018 jako CPO v Heureka Group, která provozuje nákupní rádce v 9 zemích CEE. Na starosti má produktovou strategii a vedení celého týmu. Marek je zastáncem agilních metodik. Proto v Heurece místo neflexibilních roadmap pomohl zavést řízení přes OKR. Místo velkých projektů prosazuje rozvoj produktů krok za krokem s průběžným ověřováním, zda úpravy, které se provádí, mají pro zákazníky smysl a užitek. Většinu volného času tráví Marek se svou rodinou, se třemi dětmi podniká výlety do přírody, jezdí na kolech a v zimě spolu tráví čas na svahu. Kromě onlinu ho baví celkově technologie, dále technika, auta a motosport.

Roman Šmiřák

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat