Večery na FF UK

Představte si jeden neobvyklý večer…

Se zatajeným dechem sklápíte poslední volné sedadlo v majestátné aule. Rozhlédnete se kolem a v několika stech tváří spatříte stejné nadšení, stejné očekávání, jaké důvěrně znáte.

Cosi uvnitř vás se jemně zachvěje…

Moderuje Jarda Jirák.

Náhle uslyšíte hlas, který k vám jindy nadšeně promlouvá z televizní obrazovky. Dnes ale Daniel Stach stojí pouhé dva metry od vás.  Zve Vás do zákulisí Hyde Parku Civilizace, jak ho znají jen Ti, kdo se podílejí na jeho přípravě.  Za pár chvil budete moci Danielovi položit otázku.  Nebo s ním třeba prohodit pár slov.  To nejpodivnější se ale začne dít až zítra ráno.

Vůně kávy vám připomene bláznivé tvary sítí, které tkají pavouci pod vlivem kofeinu.

Při venčení psa si ověříte, že se při výrobě své hromádky skutečně staví severo-jižním směrem.

A až si poté pustíte svůj oblíbený film, budete už dobře vědět, proč hlavnímu hrdinovi začíná nejvíc téct do bot přesně v polovině snímku.

Jenže co když pak vezmete do ruky kartáček na zuby a… ono nic?

Žádná vtipná historka, žádný dechberoucí příběh, jen trocha mentolu a vzpurných vzpomínek z dětství.

Takové chvíle jste se naučili milovat nejvíc, protože v nich začíná další napínavá cesta…

Večery na FF UK jsou rozcestníkem, od kterého tyto cesty vybíhají.  Budou vás na nich provázet pečlivě, ba přímo ručně a s láskou vybraní hosté, kteří putování navíc zpříjemní osobními historkami i humorem.  To všechno tak srozumitelně, že to pochopíte, i pokud vám místo hlavy narostla na krku tykev.

Jak by vypadal svět, ve kterém bychom všichni pátrali po skrytých příbězích?  Co by mohlo dokázat lidstvo?

Co byste mohli dokázat právě vy?

Pokud máte odvahu to zjistit, přidejte si Večery na FF UK mezi sledované pořady, ať vám neunikne žádné společné dobrodružství.  Je to malý krok pro člověka, ale ani lidstvo se nebude zlobit.

Jaký bude váš dnešní Večer?

Archiv vysílání pořadu