O digitalizaci státní správy

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Digitalizace státní správy prosakuje v pravidelných intervalech veřejným éterem často jako takový kyselý déšť. Výběrem hosta do nového dílu CZECHárny jsem se rozhodl ten kyselý déšť trochu zneutralizovat a tohle zkreslené vnímání částečně poopravit. Zobrazit více…

V souvislosti se státní správou většinou panují názory, že “VŠECHNO” v online komunikaci se státem je uživatelsky nepřívětivé, složité, pomalé, nic moc se pořád nemění. Co motivuje člověka přestoupit z komerční do státní sféry? Jsou tyhle dva světy zásadně rozdílné a nebo v nich překvapivě fungují podobné procesy a principy? Je Zákon o státní službě brzdou digitalizace a nebo naopak pomáhá přijímat rychlá rozhodnutí? Co je tím nejlepším spouštěčem dát digitalizaci do pohybu? Poslechněte si v našem rozhovoru, že i ve státní správě je možné za pouhý jeden měsíc zprovoznit plně digitální proces výplaty dávek! To se Karlovi Trpkošovi s týmem podařilo třeba s výplatou humanitárních dávek ukrajinským občanům po začátku ruské agrese v březnu 2022.

Kdo je host?

Karel Trpkoš

Karel Trpkoš se před 2 roky pustil po 20 letech v technologickém byznysu do své “Mission Impossible” a z pozice Vrchního ředitele Sekce Informačních technologií se svým týmem úspěšně digitalizuje agendy MInisterstva práce a sociálních věcí a Úřadů práce.

Petr Benes