O českém startupovém prostředí

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

V dalším pokračování CZECHárny jsme se s Martinem Medkem z Unicorn Attacks, který spojuje svět startupů a korporací, o české startupové scéně a proměnách v podnikání. Diskutujeme o tlaku na zakladatele, digitalizaci obchodních modelů a klíčovosti efektivního řízení než se firma pustí do velkých technologických investic. Zobrazit více…

Potkali jsme se v rámci programu R(E)BELEADER, spojuje nás také, že jsme si oba prošli Accenture i Českou spořitelnou. Ve Spořce Martin rozchodil interní inkubátor Seedstarter. “First time founder je diagnóza”, říká trochu provokativně Martin. V CZECHárně jsme probrali jak si stojí česká startupové scéna v porovnání s okolními státy, jak se proměňuje tlak na zakladatele startupů ohledně valuace firem, růstu, rychlosti generování zisku, ochoty vložit vlastní kapitál nebo co rychlosti získání platících zákazníků pro svoje produkty nebo služby. Bavili jsme se o digitalizaci obchodních modelů firem, o tom, jak je důležité zefektivnit – “zleanovat” – procesy dřív než se firma pustí do mnohem dražšího  technologického upgradu. “Nápadů je všude spousta, ale nápad bez exekuce je halucinace”, říká v našem rozhovoru Martin Medek.u.

Kdo je host?

Martin Medek

Martin Medek

Petr Benes

27 min | 26. 1. 2024 | Pořad: CZECHárna

Kompetence: Inspirování, Motivace, Orientace na zákazníka, Sebereflexe

Mohlo by vás zajímat