Nebojte se předat zodpovědnost stážistům

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Do První šance jsme pozvali dva mladé profesionály Matyáše Juřenu a Jakuba Losenického, kteří svoji první šanci dostali a využili ji naplno. Jejich první šanci jim poskytla investiční společnost Rockaway v rámci programu Rockaway Academy. Zobrazit více…

Jakub byl první stážista z Rockaway Academy, který přetavil svoji stáž ve full-time pozici. O pár let později jeho podřízený stážista Matyáš Juřena dokázal to samé.

Oba úspěšní stážisté a nyní zaměstnanci Rockaway sdílí, co byly jejich klíčové charakteristiky, které jim k tomuto úspěchu dopomohly, jak Rockaway pohlíží na svůj stážový program a jaké aktivity a práci svým stážistům poskytuje.

Proč vysílání sledovat?

  • Pochopení očekávání stážistů od Vašeho stážového programu.
  • Zlepšení zadávání úkolů stážistům a kooperace mezi nadřízeným a stážistou.
  • Seznámíte se s charakteristikami úspěšných stážistů, které Rockaway konvertoval ve full-time zaměstnance.

Co si odnesete?

  • Zjistíte, co nabízí dobrá stáž dle samotných stážistů.
  • Porozumíte, co jsou základy úspěšného programu pro stážisty.
  • Dozvíte se, jaké jsou základní charakteristiky programů, které talentovaní zástupci Generace Z hledají v programech pro stážisty.

Kdo jsou hosté?

Matyáš Juřena

Matyáš Juřena je absolventem Institutu Ekonomických Studií (IES) Univerzity Karlovy. Již během studií získával pracovní zkušenosti – ať už se jednalo o participaci na kulturních akcích jako Letní Filmová Škola Uherské Hradiště či Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary, nebo o více datově zaměřené stáže v mezinárodní poradenské firmě PwC či pražském OICT.

Po stáži v Rockaway Academy nastoupil na full-time do kosik.cz, jedné z portfoliových firem Rockaway Capital.  Mimo práci holduje dobrému jídlu a sportu – aktuálně trénuje na nejznámější český triatlon Czechman.

Jakub Losenický

Jakub Losenický vystudoval ekonomii na pražské Univerzitě Karlově a také Business and Management na Stockholm School of Economics ve Švédsku. Zabýval se finanční analýzou ve stockholmské společnosti SME Direkt a působil jako konzultant v EY Česká republika. Kromě toho ještě na studiích přičichl i k novinářském profesi, a to především v Českém rozhlase. Postavil vlastní startup, aukční platformu Redukto, a i když se jim na trhu nakonec nepodařilo prorazit, vášeň pro mladé firmy a rodící se projekty v něm zůstala.

Jakub, který je mimo jiné zapáleným skautem, byl prvním stážistou, který prošel Rockaway Academy a poté dostal nabídku zůstat ve společnosti i nadále. Po intenzivním angažmá v kosik.cz, kde od základů vybudoval datovou platformu, sestavil interní Business Intelligence tým a měl na starosti strategické projekty a agendu směrem k akcionářům, je nyní členem týmu Rockaway Ventures.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství