Nebojte se předat zodpovědnost stážistům

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Do První šance jsme pozvali dva mladé profesionály Matyáše Juřenu a Jakuba Losenického, kteří svoji první šanci dostali a využili ji naplno. Jejich první šanci jim poskytla investiční společnost Rockaway v rámci programu Rockaway Academy. Zobrazit více…

Jakub byl první stážista z Rockaway Academy, který přetavil svoji stáž ve full-time pozici. O pár let později jeho podřízený stážista Matyáš Juřena dokázal to samé.

Oba úspěšní stážisté a nyní zaměstnanci Rockaway sdílí, co byly jejich klíčové charakteristiky, které jim k tomuto úspěchu dopomohly, jak Rockaway pohlíží na svůj stážový program a jaké aktivity a práci svým stážistům poskytuje.

Proč vysílání sledovat?

  • Pochopení očekávání stážistů od Vašeho stážového programu.
  • Zlepšení zadávání úkolů stážistům a kooperace mezi nadřízeným a stážistou.
  • Seznámíte se s charakteristikami úspěšných stážistů, které Rockaway konvertoval ve full-time zaměstnance.

Co si odnesete?

  • Zjistíte, co nabízí dobrá stáž dle samotných stážistů.
  • Porozumíte, co jsou základy úspěšného programu pro stážisty.
  • Dozvíte se, jaké jsou základní charakteristiky programů, které talentovaní zástupci Generace Z hledají v programech pro stážisty.

Kdo jsou hosté?

Matyáš Juřena

Matyáš Juřena je absolventem Institutu Ekonomických Studií (IES) Univerzity Karlovy. Již během studií získával pracovní zkušenosti – ať už se jednalo o participaci na kulturních akcích jako Letní Filmová Škola Uherské Hradiště či Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary, nebo o více datově zaměřené stáže v mezinárodní poradenské firmě PwC či pražském OICT.

Po stáži v Rockaway Academy nastoupil na full-time do kosik.cz, jedné z portfoliových firem Rockaway Capital.  Mimo práci holduje dobrému jídlu a sportu – aktuálně trénuje na nejznámější český triatlon Czechman.

Jakub Losenický

Jakub Losenický vystudoval ekonomii na pražské Univerzitě Karlově a také Business and Management na Stockholm School of Economics ve Švédsku. Zabýval se finanční analýzou ve stockholmské společnosti SME Direkt a působil jako konzultant v EY Česká republika. Kromě toho ještě na studiích přičichl i k novinářském profesi, a to především v Českém rozhlase. Postavil vlastní startup, aukční platformu Redukto, a i když se jim na trhu nakonec nepodařilo prorazit, vášeň pro mladé firmy a rodící se projekty v něm zůstala.

Jakub, který je mimo jiné zapáleným skautem, byl prvním stážistou, který prošel Rockaway Academy a poté dostal nabídku zůstat ve společnosti i nadále. Po intenzivním angažmá v kosik.cz, kde od základů vybudoval datovou platformu, sestavil interní Business Intelligence tým a měl na starosti strategické projekty a agendu směrem k akcionářům, je nyní členem týmu Rockaway Ventures.

Martin Vitek

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat