Psychologické bezpečí

Akce již proběhla.

V rámci dalšího setkání napříč expertními komunitami otevřeme téma psychologického bezpečí, na které se naši odborníci reprezentující oblasti agility, inovací, firemní kultury a udržitelnosti podívají z různých úhlů pohledů. Přijďte s nimi diskutovat o vlivu bezpečí například na efektivitu týmu či kvalitu práce. Zobrazit více…

Pro velký úspěch minulého setkání napříč expertními komunitami jsme pro vás připravili další pokračování. Tentokrát budeme diskutovat o aktuálním a důležitém tématu psychologického bezpečí. Je bezesporu základem jakékoli zdravé firemní kultury, ale i udržitelnosti. Nebo naopak udržitelnost je základem pro tento druh bezpečí. Důležitou roli hraje i pro tvořivé a inovační myšlení a pro agilní řízení je důvěra a bezpečí také zásadní.

Celou panelovou diskuzi otevře Magdaléna Wavle, která nám přiblíží, jak psychologické bezpečí ovlivňuje chování jednotlivců v týmu a jak jej lze posilovat. Následně se budeme společně s našimi experty – Soňou, Mikym, Radkem a Ondrou věnovat i otázkám:

  • Jak lze vytvořit bezpečné pracovní prostředí?
  • Jaký vliv má psychologické bezpečí na výkonnost týmu a produktivitu práce?
  • Jaké jsou nejlepší postupy pro budování důvěry v týmu?

Budeme rádi, když se k diskuzi připojíte a využijete toto setkání jako skvělou příležitost k výměně zkušeností a nápadů s ostatními odborníky v této oblasti.

Akce proběhne fyzicky v Praze a je potřeba se na ni registrovat.

Kdo je Magdaléna Wavle?

Magdaléna vystudovala Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. Její kariéra zahrnuje tři mezinárodní společnosti a tři země. Začala v absolventském programu, pokračovala napříč různými obchodních funkcích a přes mateřskou dovolenou až do její současné pozice v top managementu. 

Jako absolventka v GE Consumer Finance dohlížela na projekty a týmy v globálním prostředí, pracovala na akvizicích a cestovala po celém světě. Poté vystřídala několik vedoucích pozic napříč HR, provozu a zákaznických zkušeností. Patřilo k nim i tříleté působení v Německu, kde pracovala na integraci nově vznikajícího podniku. Největší rolí bylo založení a vedení nového servisního centra v Ostravě, které se rozrostlo z 35 na 350 zaměstnanců. Její kariéra ji zavedla do Microsoftu a nyní do Vodafonu, kde byla před 1,5 rokem povýšena na pozici ředitelky a je jednou ze 4 žen v představenstvu Vodafonu. Ve své funkci řídí agendu flexibility práce, zejména se zaměřením na počet částečných úvazků na trhu, neboť Česká republika v této oblasti ještě zcela nedohnala západ. 

Magdaléna je matkou dvou chlapců ve věku 13 a 15 let a je také členkou dozorčí rady Nadace Vodafone.

Kdo je Soňa Jonášová?

Soňa je absolventkou oboru Zemědělské inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně. INCIEN (Institut Cirkulární Ekonomiky), který od roku 2016 funguje též na Slovensku, založila po zahraničním studiu a stážích v Holandsku a Španělsku. Od roku 2014 v Česku aktivně propaguje témata cirkularity a udržitelnosti. Stála u zrodu platforem jako Český cirkulární hotspot nebo Změna k lepšímu, protože propojování správných lidí v rámci konkrétních projektů považuje za klíčové pro transformaci udržitelnosti ze slov do činů. Ráda staví mosty mezi světy a to například tak, že je členkou poradních rad veřejných institucí (např. Komise pro problematiku klimatu Úřadu vlády) významných firem (např. Škoda Auto) a současně studuje doktorát v sociální ekologii na Karlově Univerzitě.

Kdo je Miky Škoda?

Miky lidem pomáhá ze sebe dostat to nejlepší. A to v jakémkoliv významu, který danému slovnímu spojení můžete dát. Miky o sobě mluví jako o dobrodruhovi a hledači lidského potenciálu. Učí lidi brát život vážně a přitom s lehkostí. Je zakladatelem projektu X-Challenge a neziskovky LeapMakers a také autorem knihy Můžeš (po)dělat cokoli. Více o Mikym se dozvíte na jeho webu.

Kdo je Ondřej Slabý?

Ondřej téměř 25 let své kariéry strávil v korporátní sféře, kde se věnoval rozvoji a vzdělávání, personalistice a řízení lidských zdrojů. Jako člen top managementu určoval strategický směr „people & culture” plánů v různých společnostech (Telco, banking, FMCG, Tec-společnosti) Od roku 2021 se rozhodl své zkušenosti předávat dál prostřednictvím konzultací, facilitací a vzdělávání jako nezávislý konzultant. Jeho specializací jsou lidé a kultura a vše co s firemní kulturou souvisí.

Kdo je Radek Gajdušek?

Radek vystudoval původně IT, dlouhé roky pracoval jako programátor, ale postupem času se přesunul do role Agilního kouče a Lean mentora v RainFellows. Rád zažívá Agilní transformace s lidmi na vlastní kůži a je s nimi na jednom „bojišti“, místo dávání chytrých rad a pouček ze zákulisí. 

Kromě konzultantské dráhy stojí za platformou Red Button EDU, kde má na starosti vše okolo tvorby obsahu, komunit a je expertem #CzechAgile komunity.

Na podporu agility v ČR spoluzaložil spolek #CzechAgile, který má za cíl sjednotit českou agilní komunitu. Jeho velkou vášní je lední hokej. Kromě toho, že jej hraje pravidelně jako amatér, tak s projektem BrainBrush pomáhá malým i velkým sportovcům s mentálním tréninkem.

Denisa Koderlová

120 min | 15. 6. 2023 | Komunita: Agilita, Firemní kultura, Inovace, Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Kateřina Tomašcová