Průmyslový design jako nástroj inovací

Akce již proběhla.

Zažijte inovační odpoledne s jedním z nejuznávanějších designérů současnosti! Martin Tvarůžek vás zavede do světa průmyslového designu a ukáže vám, jak ho využít jako nástroj inovací pro vaše podnikání. Přijďte se inspirovat jeho zážitkovou přednáškou a objevte, jak může průmyslový design změnit vaše produkty i zisk. Zobrazit více…

Dozvíte se například, na co všechno má vliv design produktu. Jak při vývoji výrobků zapojit excelentní design. Jak zvýšit konkurenceschopnost i zisk a nebo jak se dostat na nové trhy.

Akce se koná online a je potřeba se na ni registrovat.

Kdo je Martin Tvarůžek?

Martin Tvarůžek dává již více než dvacet let podporu českým i zahraničním výrobním společnostem při inovaci výrobků, strojů a zařízení. Těžištěm jeho práce je rozsáhlá analytická část projektu. K benefitům jeho metodiky využití designu jako klíčového nástroje inovace a konkurenceschopnosti patří nárůst obratu, průnik na nové trhy, snížení výrobních nákladů, zvýšení uživatelského komfortu ad. Podílel se takto na vývoji několika desítek produktů, které se prodávají na všech kontinentech. V rámci lektorské činnosti přednáší výrobním společnostem v rámci inovačních konferencí pořádaných státními i soukromými subjekty.

Od roku 2014 vede na Ústavu průmyslového designu při Fakultě architektury ČVUT Praha Ateliér Tvarůžek. V roce 2015 byl jmenován Svazem průmyslu a dopravy ČR Ambasadorem Roku průmyslu a technického vzdělávání.

Za svoji činnost byl mnohokrát oceněn v soutěži Národní cena za design, na odborných mezinárodních veletrzích a v letech 2015 a 2017 se stal prvním Čechem, který získal prestižní světové ocenění Red Dot Winner ve strojírenské kategorii.

Denisa Koderlová

90 min | 22. 6. 2023 | Komunita: Agilita, Firemní kultura, Inovace, Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Kateřina Tomašcová