Příběhy budování inovační kultury

Akce již proběhla.

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Připojte se na inspirativní workshop s členem komunity Inovací Petrem Šídlem. Sdílejte osobní zkušenosti a hledejte cesty k trvalé inovativnosti, která je zásadní pro úspěch firmy. Po workshopu se můžete těšit na prohlídku prostor společnosti Direct People. Zobrazit více…

Proč se zúčastnit?

Poslechněte si osobní zkušenosti kolegů v této oblasti. Zapojte se do otevřených diskusí a spolupráce s ostatními účastníky a hledejme strategie a postupy, které fungují, a které ne. Získejte nové nápady a inspiraci pro inovace ve vaší organizaci. Navažte hodnotné kontakty s ostatními profesionály.

INFORMAČNÍ UPDATE:

Po diskusích s přihlášeným speakery bychom rádi upřesnili, že tématem, na které se chceme zaměřit, je podpora iniciativy zaměstnanců „odspodu“.

Smyslem inovační kultury je aktivní experimentování a zlepšování, například hledání lepších prodejních metod, efektivnější výroby či lepších reportů z controllingu. Primárně nám nejde o „disruptivní inovace“, byť se jim nebráníme, když vzniknou. Naopak, prostředí nepřející inovacím je, když zaměstnanci plní pouze nařízení, nechtějí nebo bojí se měnit a nezajímá je výsledek jejich práce.

Většina firem se pohybuje mezi těmito dvěma póly. Za 13 let práce v inovacích jsem ještě nenarazil na firmu, kde by lidé neměli dostatek nápadů, ale zato často jsem narazil na řadu bariér, které bránily jejich realizaci. 

Jak tedy tu iniciativu odspodu rozhýbat?

Můžete se těšit na příspěvky expertů na inovační témata (jména doplníme)

Akce se koná fyzicky v Praze a je potřeba se na ni registrovat.

Kdo je Petr Šídlo?

Petr se po více než 20 letech v oblasti inovací a designu služeb a produktů snaží své know-how předat další generaci inovátorů. Je mentorem ve Startup Yardu, aktivním členem sítě Red Button, řečníkem v ELAI a expertem na platformu Dotoho založenou Opero. Je také dlouholetým spolupracovníkem Social Impact Awards a v neposlední řadě realizuje inovační projekty a učí inovační kulturu, inovační leadership a metodiky jako HCD, lean canvas a agile v českých firmách.

Denisa Koderlová

120 min | 19. 9. 2023 | Komunita: Agilita, Firemní kultura, Inovace, Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Kateřina Tomašcová