Boření mýtů o diverzitě a inkluzi

Akce již proběhla.

První letošní setkání napříč expertními komunitami naživo je tady! Přijďte networkovat a diskutovat naživo napříč komunitami o tom, jaké mýty v oblasti diverzity a inkluze jsou již dávno přežité. Téma zahájí expertka na inklusivní design Mariana Chytilová, v následné diskuzi s ní téma rozeberou experti komunit Red Button EDU - Soňa, Miky, Ondra a Radek. Zobrazit více…

Překvapivě masivní příjmy firmy ztrácí tím, že provozují neinkluzivní weby, kde se až 40 % populace není schopno zorientovat. A to je jen jeden příklad z tisíců. Zapojení věkově, genderově a expertně odlišné skupiny lidí zvyšuje inovativnost firem, vyšší přítomnost žen prospívá kultivaci firemní kultury. Téma diverzity a inkluze dávno není o kvótách.

Akce proběhne fyzicky v Praze a je potřeba se na ni registrovat.

Kdo je Mariana Chytilová?

Martina Chytilová je pozorovatelem, průvodce, tvůrcem i sociálním inovátorem. Dlouho pracovala s lidmi (dětmi, studenty, učiteli, úředníky). Dlouho zkoumala, jak vytvářet místa inkluzivní prostředí otevřená všem (ve Švédsku, ve Francii, v Čechách, v USA). Prošla si největší tuzemskou neziskovou organizací, sociálně inovačním projektem i akademickým světem. Vyznává principy inkluzivního designu, který patří nejen do architektury a městského plánování, ale také do vzdělávání, kultury, technologických inovací a do byznysu. Pomáhá otevřít se 40 procentům populace, která má obtíže s pohybem a orientací ve vaší instituci. Pomáhá otevřít se všem těm, kteří se necítí být vítáni.

Kdo je Soňa Jonášová?

Soňa je absolventkou oboru Zemědělské inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně. INCIEN (Institut Cirkulární Ekonomiky), který od roku 2016 funguje též na Slovensku, založila po zahraničním studiu a stážích v Holandsku a Španělsku. Od roku 2014 v Česku aktivně propaguje témata cirkularity a udržitelnosti. Stála u zrodu platforem jako Český cirkulární hotspot nebo Změna k lepšímu, protože propojování správných lidí v rámci konkrétních projektů považuje za klíčové pro transformaci udržitelnosti ze slov do činů. Ráda staví mosty mezi světy a to například tak, že je členkou poradních rad veřejných institucí (např. Komise pro problematiku klimatu Úřadu vlády) významných firem (např. Škoda Auto) a současně studuje doktorát v sociální ekologii na Karlově Univerzitě.

Kdo je Miky Škoda?

Miky lidem pomáhá ze sebe dostat to nejlepší. A to v jakémkoliv významu, který danému slovnímu spojení můžete dát. Miky o sobě mluví jako o dobrodruhovi a hledači lidského potenciálu. Učí lidi brát život vážně a přitom s lehkostí. Je zakladatelem projektu X-Challenge a neziskovky LeapMakers a také autorem knihy Můžeš (po)dělat cokoli. Více o Mikym se dozvíte na jeho webu.

Kdo je Ondřej Slabý?

Ondřej téměř 25 let své kariéry strávil v korporátní sféře, kde se věnoval rozvoji a vzdělávání, personalistice a řízení lidských zdrojů. Jako člen top managementu určoval strategický směr „people & culture” plánů v různých společnostech (Telco, banking, FMCG, Tec-společnosti) Od roku 2021 se rozhodl své zkušenosti předávat dál prostřednictvím konzultací, facilitací a vzdělávání jako nezávislý konzultant. Jeho specializací jsou lidé a kultura a vše co s firemní kulturou souvisí.

Kdo je Radek Gajdušek?

Radek vystudoval původně IT, dlouhé roky pracoval jako programátor, ale postupem času se přesunul do role Agilního kouče a Lean mentora v RainFellows. Rád zažívá Agilní transformace s lidmi na vlastní kůži a je s nimi na jednom „bojišti“, místo dávání chytrých rad a pouček ze zákulisí. 

Kromě konzultantské dráhy stojí za platformou Red Button EDU, kde má na starosti vše okolo tvorby obsahu, komunit a je expertem #CzechAgile komunity.

Na podporu agility v ČR spoluzaložil spolek #CzechAgile, který má za cíl sjednotit českou agilní komunitu. Jeho velkou vášní je lední hokej. Kromě toho, že jej hraje pravidelně jako amatér, tak s projektem BrainBrush pomáhá malým i velkým sportovcům s mentálním tréninkem.

120 min | 15. 3. 2023 | Komunita: #CzechAgile, Firemní kultura, Inovace, Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Kateřina Tomašcová