Na cestě s Marvem Shammou

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na své cestě potkává Petr Skondrojanis zajímavé osobnosti, které umí svými příběhy a pohledem na svět inspirovat další. Při procházce po místech, která jsou spjata s jejich životem, se Petr ptá na jejich pohled na svět, na současnost, minulost, ale i budoucnost. Zjistěte, co je na jejich cestě životem inspirovalo, co a kdo jejich pohled na svět ovlivnilo. Zobrazit více…

Marv Shamma je dnes zejména uznávaným koučem a mentorem, kdy pomáhá lidem rozvíjet své silné stránky a objevovat v sobě svůj skrytý potenciál. Na své cestě toho zažil opravdu hodně. Narodil se v Bagdádu, přežil dvě války, přišel o část rodiny i střechu nad hlavou, v 12 letech se přestěhoval do ČR, kde na pomezí dětství a puberty zápasil s kulturními a společenskými. Později založil společnost ONEPROVE (dneska známou pod názvem Veracity Protocol) a rozvojovou platformu Flowberry.

Co v rozhovoru zazní?

„Jestli chcete něco v životě změnit, je potřeba změnit i prostředí.“ Změna nepříjde sama. Musíte ji pomoct a Marv na vlastních zkušenostech ukazuje jak k ní přistupovat.

„Nehledám v lidech pravdu, ale integritu.“ Proč je pro Marva dlouhodobá integrita lidí důležitá? A proč právě integrita a ne třeba hodnoty?

„V jistý moment přijdeš o kontakt s vlastním já a začínáme hrát hru, abychom se líbili okolí. Pak rychle vyhoříme.“ Jaké nástroje Marv používá, aby se mu to nestávalo a jakou roli v tom hraje meditace?

„Buď takový, aby tě ostatní chtěli doběhnout. Ne takový, aby…“ Co byla nejlepší rada, kterou kdy Marv dostal? Kdo mu ji dal?

„Nemyslím, že můžeš růst, když máš všechno a žiješ v blahobytu.“ Proč se rozvíjet a co nás k rozvoji motivuje? Jak s tím pracovat? Co je to koncept reskill a upskill, který Marvovi změnil pohled na mnohé při jeho studiu na Hyper Islandu?

Kdo je Marv Shamma?

Marv se narodil v Bagdádu, přežil dvě války, zažil otce jako politického vězně a přišel o část rodiny i střechu nad hlavou. Ve věku 12ti let se přestěhoval do ČR, kde na pomezí dětství a puberty zápasil s kulturními a společenskými výzvami, zejména ve snaze rychle se adaptovat a porozumět novému mindsetu. Tato extrémní situace mu dodnes pomáhá dívat se na svět z různých úhlů pohledu a věřit, že za každou výzvou existuje obrovská příležitost.

V roce 2005 vystudoval umělou inteligenci na Zapadočeské univerzitě a následně vystudoval Change Management & Digital Transformations na švédském Hyper Islandu. Proto rád kombinuje trendy z oblasti technologií se zkušenostmi s budováním vlastních startupů a vášní pro řízení a rozvoj talentů.

Marv je zakladatelem platformy Flowberry, kde se zabývám rozvojem talentu a týmové dynamiky. V roce 2015 spoluzaložil společnost ONEPROVE, dneska známá pod názvem Veracity Protocol.

Petr Skondrojanis

75 min | 29. 9. 2020 | Pořad: Na cestě

Kompetence: Řízení zdrojů, Sebereflexe, Sebezdokonalování, Vedení lidí

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství