Může být z Projektového manažera dobrý Agilní kouč?

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Co s projekťáky, kteří byli často ve firmách stěžejní rolí? Je vhodné posunout PM do role AC/SM? Je tam možné najít typologickou a mindsetovou shodu? Zobrazit více…

S tím, jak se firmy Agilizují a nejsou to ostrůvky v IT, které jedou podle prapodivné metodiky SCRUM, roste hromadná poptávka po Agilních koučích a Scrum Masterech. Kulturní aspekt Agilních metod spočívá v samořízení týmů. Místo centrální koordinační role PM je tu rozdělená odpovědnost mezi PO, tým a AC/SM.

Kdo je Petr Novotný?

Petr Novotný je agilní kouč, který se podílel na agilní transformaci ING v Nizozemí, působil jako lead coach na transformaci pojišťovny OHRA, spolupracoval s Arie van Bennekumem (spoluautor Agilního manifesta), vytvořil a vedl komunitu agilních koučů v České spořitelně a nyní pomáhá s agilní transformací společností T-Mobile a Slovak Telekom. Agilitu nevidí jako něco dogmatického, ale jako způsob, jak být flexibilnější na trhu a jak mít spokojenější a tím pádem efektivnější zaměstnance. V lednu 2020 založil společnost Agile academy specializující se na vzdělávání v oblasti agility.

Kdo je Petr Lev?

Petr Lev je dlouholetý konzultant společnosti Symphera a svou celou profesní kariéru věnuje projektovému řízení a agilitě. V poslední době především školí frameworky Scrum a SAFe, koučuje a mentoruje agilní týmy či vlaky a triby a konzultuje v oblasti agilního produktového managementu. Ve všem, co Petr školí a konzultuje, čerpá z reálné praxe v rolích Scrum mastera, Release Train Engineera, SAFe Program Consultant, agilního kouče či projektového manažera. Petr je také spoluzakladatelem Agile Race a zakladatelem a čestným předsedou Studentského klubu projektového řízení.

Roman Šmiřák

62 min | 10. 11. 2022 | Pořad: Agile Talks

Kompetence: Inspirování, Předávání zodpovědnosti, Řízení zdrojů

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat