Když strádá zaměstnanec, strádá i zaměstnavatel

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Z dostupných dat víme, že 89 % firem ztrácí produktivitu kvůli finančním potížím svých zaměstnanců. Existuje totiž přímý vztah mezí finančními problémy na straně jedné a produktivitou na straně druhé. U nás je tento vztah navíc znásoben špatně nastaveným systémem exekucí. Proto je role zaměstnavatelů při řešení takových problémů nezanedbatelná. Zobrazit více…

V tomto díle se podíváme nejen na dopady dluhů a exekucí zaměstnanců na firmy, ale zejména na zcela konkrétní možnosti řešení.

Proč vysílání sledovat?

I když se zdánlivě zdá, že finanční i jiné problémy zaměstnanců jsou jejich soukromými věcmi, opak je pravdou. Výrazně negativně dopadají na chod firmy, vztahy na pracovištích a výkonnost. V tomto díle najdete zcela konkrétní řešení, které můžete zavést ve svých firmách, i tipy na organizace či projekty, které vám s problémy mohou pomoci.

Kdo jsou moderátoři

Gabriela Vondrušová

Gabriela Vondrušová v současnosti pracuje v Institutu prevence a řešení předlužení na systémových změnách v oblasti dluhů a exekucí. Nejvíc se podílí na rozvoji protiexekučního programu ve firmách – pomáhá jim být produktivnější. Odjakživa ji bavilo propojovat byznys s (neziskovými) projekty, které zlepšují svět kolem nás. I proto v minulých letech působila v mezinárodní organizaci Ashoka, která hledá a podporuje sociální inovátory, nebo se podílela na rozvoji myšlenky udržitelného tiny housingu či vybudování coworkingo-komunitního centra z bývalého brownfieldu za Prahou.

Radek Hábl

Radek Hábl vystudoval VŠE v Praze a následně se pohyboval 12 let na různých finančních pozicích v soukromé sféře. V roce 2014 se přesunul do neziskové oblasti a o tři roky později spustil unikátní projekt Mapa exekucí, nástroj, který přináší data k exekucím na lokální úroveň. Před dvěma lety založil s kolegy Institut prevence a řešení předlužení, který se zaměřuje na problematiku zadluženosti domácností, exekucí a insolvencí a usiluje o systémové změny v této oblasti. Osvětu ohledně tohoto tématu dělá také skrz svůj profil na Twitteru. Od roku 2018 je členem sítě Ashoka Fellow a od roku 2020 zasedá v Radě vlády pro lidská práva. 

Gabriela Vondrušová

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat