Česko, ráj exekucí

Proč je Česko rájem exekucí? Jaká je role zaměstnavatelů v oblasti finančních potíží svých zaměstnanců? Kam až zacházejí nekalé praktiky poskytovatelů půjček a jiných subjektů?

Provedeme vás tím, jaké konkrétní kroky mohou zaměstnavatelé́ podniknout, aby svým zaměstnancům pomohli z tíživé finanční situace ven, a nabídneme praktické tipy, jak dluhům a exekucím předcházet. V pořadu se také dotkneme problematiky exekucí v Česku a zaměříme se na pozitivní změny, které přináší současná legislativa a nová pravidla. Podpora v této oblasti se totiž mnohonásobně vrátí celé společnosti.

Moderuje Gabriela Vondrušová a Radek Hábl.

89% firem ztrácí produktivitu kvůli finančním potížím zaměstnanců. Pokud strádá zaměstnanec, strádá i jeho zaměstnavatel – vyššími administrativními a provozními náklady, omezenou motivací a produktivitou – a v konečném důsledku i celá společnost a ekonomika. V Česku je více než tři čtvrtě milionu lidí v exekuci, tj. každý desátý dospělý. Většina z nich má více exekucí současně. V systému je tak více než 5 milionů exekucí v hodnotě jistiny přes 297 miliard korun. Příčiny toho jsou mimo jiné zakotveny v nefunkčním systému a neférové praxi. 

V našem pořadu se zaměříme na zcela konkrétní dopady a formy podpory ze strany zaměstnavatelů, nabídneme praktické informace a tipy HR pracovníkům a managementu a ukážeme, jakým výzvám a trendům čelí společnost v oblasti dluhů a exekucí. Přímo a prakticky k věci. 

Jsme jedni z lídrů v oblasti dluhové problematiky. V rámci naší organizace Institut prevence a řešení předlužení měníme pravidla hry neférového systému exekucí a vymáhání dluhů. Dluhy řešíme komplexně – na systémové úrovni i v terénu. 

Pořad sponzoruje

 

 

 

Archiv vysílání pořadu